PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GreenWings Offices projektu JEMS Architekci bliski nagrody Prime Property Prize

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 sie 2014 19:32

GreenWings Offices projektu JEMS Architekci bliski nagrody Prime Property Prize

GreenWings Offices to jeden z nowych projektów biurowych zrealizowanych w Warszawie. Charakterystyczna fasada oraz trójkątny rzut sprawiły, że obiekt może stać się jednym z symboli rodzącego się kompleksu biznesowego w pobliżu Lotniska Chopina. Inwestycja zaprojektowana przez pracownię JEMS Architekci została nominowanych do tytułu Prime Property Prize 2014 w kategorii Architektura.

REKLAMA

Lokalizacja i geometria działki wymusiły zaprojektowanie budynku o trójkątnym rzucie. Zyskał on nazwę „GreenWings", ponieważ w widoku z góry ma kształt skrzydeł.

ODDAJ GŁOS

Ponadto ekologiczne i energooszczędne rozwiązania w połączeniu z certyfikatem BREEAM („bardzo dobry") w sposób szczególny zasługują na „zielony" w nazwie tego biurowca klasy A.

Budynek jest monochromatyczny. W pochmurne dni szary, zaś w słoneczne mieniący się i połyskliwy. Podwójna elewacja z perforowanych blach nie powstała tylko z powodów estetycznych. Zacieniając okna ogranicza ilość energii słonecznej wpadającej do wnętrz oraz stanowi filtr akustyczny, rozpraszając hałas od strony ul. 17 Stycznia.

Lokalizacja budynku na zakręcie ulicy dała pretekst do nieznacznego zagięcia fasady frontowej. "Takie ukształtowanie formy sprawiło, że wydłużona elewacja stała się dynamiczna. Cieniujące elementy fasadowe i nakładające się na siebie w skrótach perspektywicznych żaluzje przeciwsłoneczne ujawniają trójwymiarową, „koronkową" powłokę elewacji. Od strony wschodniej zlokalizowano główne wejście „wyżłobione" w jednorodnej strukturze. Utworzony w ten sposób podcień zwieńczony stropem betonowym z rytmicznie narastającymi podciągami stwarza efekt „sztucznej perspektywy", ukazując w naturalny sposób lokalizację wejścia" - informuje deweloper projektu.

GreenWings Offices to projekt OKRE Development. Znajduje się przy ul. 17 stycznia. Budynek uzyskał certyfikację BREEAM z oceną bardzo dobrą. Pozwolenie na użytkowanie przyznane zostało w maju 2014 roku, pierwsi najemcy wprowadzili się do budynku w czerwcu.

Więcej o Prime Property Prize 2014  

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA