PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Griffin - firma, o której mówią wszyscy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 gru 2015 13:21

Griffin - firma, o której mówią wszyscy Przemysław Krych, założyciel, prezes zarządu, Griffin Real Estate

Przejęcie Echo Investment, a także liczne akwizycje gotowych projektów nieruchomościowych - w krótkim czasie jeden z wielu podmiotów inwestujących na polskim rynku nieruchomości stał się firmą, o której dziś mówią wszyscy.

REKLAMA

Tylko w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy (do września 2015 r. - red.) Griffin ulokował w swoje projekty kwotę przekraczająca 500 milionów euro kapitału własnego.

- W branży real estate widać w stosunkowo krótkim czasie efekty pracy całego zespołu. A że jestem człowiekiem niecierpliwym, rynek nieruchomości ekscytuje mnie szybkością zmian - mówił w rozmowie z Propertynews.pl we wrześniu 2013 roku Przemysław Krych, prezes Griffin Real Estate.

W 2014 firma nabrała rozpędu. Na początku roku Griffin posiadał sześć projektów biurowych. Na początku roku przejęto trzy biurowce za około 200 mln euro: Nordic Park, Bliski Office Center i Company House II. Niedługo potem do portfela trafiło Centrum Jupiter. Griffin przejął również Centrum Biurowe Lubicz w Krakowie. W ciągu roku rozpoczęto budowę Hali Koszyki. Ukoronowaniem tego okresu było przyznanie Przemysławowi Krychowi statuetki Prime Property Prize 2014 w kategorii: Człowiek Roku. - Myślę, że nasza firma, Griffin, dobrze wykorzystała szansę i dziś jest jednym z najbardziej aktywnych podmiotów na polskim rynku nieruchomości komercyjnych - powiedział podczas rozdania nagród Przemysław Krych.

W kolejnych miesiącach Griffin nie próżnował: oddał do użytku pierwszy prywatny akademik w Poznaniu, a jedna ze spółek zależnych sfinansowała przejęcie projektu Galerii Młociny w Warszawie. W ostatnich tygodniach 2014 roku zakończono proces nabycia działek pod Projekt Towarowa, z kolei w Łodzi przejęto dawną tkalnię Karola Scheiblera z planem na realizację kompleksu o powierzchni 100 tys. mkw.

Tylko w 2014 roku firma zainwestowała w Polsce 200 mln euro. Było to jedynie preludium do następnych wydarzeń. W grudniu w rozmowie z Propertynews.pl Przemysław Krych poinformował o rozmowach w sprawie przejęcia jednej ze spółek deweloperskich. Wcześniej mówiło się o możliwości przejęcia Polskiego Holdingu Nieruchomości. 

Ostatecznie na celowniku Griffin pojawił się jeden z największych polskich deweloperów - Echo Investment. To firma, która w swojej historii stworzyła ponad 1 mln mkw. powierzchni komercyjnych, a wartość jej portfela przekracza 6,5 mld złotych. Po długotrwałych negocjacjach spółki zależne przejęły 42 proc. udziałów w firmie należącej ówcześnie do Michała Sołowowa. Pierwsza umowa została zawarta 28 lutego. Choć oficjalnie nikt nie informował o wartości transakcji, udziały polskiego milionera szacowane były na około 1,5 mld złotych.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA