PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Griffin Group zdradza szczegóły budowy wieżowca przy Emilii Plater - zobacz zdjęcia

 • Autor: Propertynews.pl
 • 19 gru 2012 12:28

Griffin Group zdradza szczegóły budowy wieżowca przy Emilii Plater - zobacz zdjęcia

Nowoczesny wieżowiec biurowo-handlowy, który Griffin Group postawi przy ul. Emilii Plater w Warszawie, w miejscu budynku Meble Emilia, będzie mieć ponad 160 m wysokości i 41 tys. mkw. powierzchni GLA. - Biurowiec może być gotowy już za 3,5 roku - zapowiada prezes zarządu tej spółki Przemysław Krych.

REKLAMA

Griffin zrealizuje tę inwestycję na terenie zakupionym od spółki Meble Emilia, której jest właścicielem od września br. Wcześniej przystąpił do procesu prywatyzacyjnego spółki prowadzonego przez resort skarbu i ostatecznie nabył ją za 115 mln zł. Przejęta firma to nie tylko sklepy meblowe, ale także szereg nieruchomości inwestycyjnych.

Planom realizacji inwestycji przy Emilii Plater towarzyszył konflikt związany z najemcą pawilonu przy ul. Emilii Plater. W trakcie procedur związanych z przejęciem spółki przez Griffin umowę najmu powierzchni w tym budynku podpisło bowiem Muzeum Sztuki Nowoczesnej, a nocą po zapłaceniu resortowi skarbu za Meble Emilia, pawilon trafił do gminnego rejestru zabytków.

Griffin postanowił rozwiązać ten konflikt i zaproponował władzom Warszawy alternatywne rozwiązanie. 19 grudnia br. złożył w warszawskim ratuszu dokument, w którym zaproponował, że na działce przy ul. Emilii Plater zbuduje wieżowiec, a jego dolne kondygnacje o powierzchni około 6 tys. mkw. wynajmie w umowie długoletniej i na preferencyjnych warunkach pod potrzeby Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Jak poinformowali przedstawiciele Griffin Group, to o 1/3 większa powierzchnia niż Muzeum dysponuje obecnie w pawilonie. Stawka miesięcznego czynszu miałaby wynosić 40 zł za mkw. powierzchni wystawienniczej. Tymczasem rynkowe ceny - jak podaje Griffin - w podobnych lokalizacjach wynoszą od 160 do 400 zł/mkw. Dodatkowe 10 000 mkw. powierzchni magazynowej MSN mogłoby wynająć poza centrum miasta za stawkę w granicach 20 zł/m kw.

Roczny łączny koszt wynajmu 15 000 m kw. dla Muzeum wyniósłby 5,3 mln zł. 

Planowany budżet budowy siedziby Muzeum to 270 mln zł, z czego 90 mln zł ma wynieść wkład własny miasta, a reszta to kwota kredytu. 

Przemysław Krych dodał, że ze względu na trwające prace projektowe i prawne, na decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz nie może czekać w nieskończoność. Na reakcję Ratusz dostał prawie miesiąc, termin ważności oferty upływa 15 stycznia 2013 r. Inwestor zapowiedział, że stanowisko władz ogłosi publicznie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • marko 2013-03-30 10:40:29
  przez to gówno z tyłu muszą powstawać jakieś niepasujące do niczego wygibasy, czy budynki z wielką stopą. :(
 • zmęczony głupotą 2012-12-28 20:14:09
  Bardzo się cieszę, że inwestor zdecydował się na nagłośnienie tego procederu i ukazał korespondencję. Czekam z niecierpliwością na wyjaśnienie i na odpowiedź UM w sprawie oferty. 272 mln PLN na planowane MSN, to i tak wyrzucanie pieniędzy podatników w błoto. Każdy pisze jedynie o kosztach budowy, a jakie będą wpływy ze sprzedaży? Czy tego rodzaju inwestycje, jak planowane MSN powinny być w Polsce zawsze tak spektakularne? A później tniemy, bo budżetu w kasie miasta (publicznego!!!) mało. Zastanówcie się, zaplanujcie, obliczcie raz i drugi. Wtedy ogłaszać plany. Na razie to jest porażka włodarzy miasta.
 • Oferta dla Warszawy 2012-12-22 11:10:45
  Zainteresowanych projektem Tańczącego Wieżowca zapraszamy na www.ofertadlawarszawy.pl

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA