PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Griffin odpowiada na zarzuty w sprawie Mebli Emilia

 • Autor: Propertynews.pl
 • 06 cze 2016 09:50

Griffin odpowiada na zarzuty w sprawie Mebli Emilia Emilia, wizualizacja nowej inwestycji

- Zarzuty stawiane przez MSP, że spółkę Meble Emilia sprzedano rzekomo zbyt tanio
i ze szkodą dla skarbu państwa są pozbawione podstaw. Spółka została sprzedana w drodze publicznego i jawnego postępowania przetargowego, którego najważniejszym kryterium była zaoferowana cena - pisze w oficjalnym oświadczeniu firma Griffin Real Estate.

REKLAMA

Poniżej przedstawiamy pełną treść oświadczenia Griffin Real Estate. Dowiedz się więcej o sprawie 

"1. Postępowanie to polegało na odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji i składania ofert. Mogły w nim wziąć udział wszystkie zainteresowane podmioty. Przystąpiło do niego kilka firm, m.in. Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI S.A., Kulczyk Silverstein Properties S. à r. l. oraz Griffin Topco II z grupy Griffin Real Estate, którego oferta handlowa była najwyższa, wobec czego wygrała. Oferta ta była sporządzona na podstawie wyceny rynkowej, poprzedzonej wieloma profesjonalnymi analizami. 

Trudno zatem o bardziej transparentną formułę: otwarty, publiczny przetarg o którego wyniku zdecydowała oferowana cena!

Warto również pamiętać że do pierwszego przetargu organizowanego wcześniej przez MSP i mającego wyłonić nabywcę spółki Meble Emilia nie zgłosił się żaden zainteresowany.

Dopiero drugi przetarg został rozstrzygnięty i  20.09.2012 r. została podpisana umowa prywatyzacyjna pomiędzy Ministrem Skarbu i spółką z grupy Griffin Real Estate. 

2. MSP milczeniem pomija fatalną sytuację w jakiej znalazła się spółka Meble Emilia z powodu działań jej byłych władz. Te informacje nie znalazły się również w memorandum prywatyzacyjnym.

Otóż po prywatyzacji okazało się że:

- były zarząd spółki Meble Emilia zawarł wieloletnie, bardzo niekorzystne umowy najmu lokali handlowych. Rozwiązanie tych umów pochłonęło ponad 1 mln EUR.

- portfel nieruchomości sprzedawanej spółki był obciążony roszczeniami reprywatyzacyjnymi, jak również wyjątkowo niekorzystnymi umowami zawartymi przez zarząd spółki Meble Emilia w przeszłości;

- na mocy trzech inwestycyjnych umów najatrakcyjniejsze nieruchomości w Warszawie miały być wniesione do spółek joint venture utworzonych z jedną z firm deweloperskich. Umowy te były skrajnie niekorzystne dla firmy Meble Emilia, bowiem na ich podstawie spółka miała wnosić grunty, ponosić koszty przygotowania inwestycji i zorganizować dla nich finansowanie w zamian mogąc liczyć na zaledwie 40 do 50 procent wpływów z realizowanego projektu. wspomniana firma deweloperska miała zagwarantowany kontrakt na generalne wykonawstwo przyszłych inwestycji. Oczywiście bez procedury przetargowej.

 • 1
 • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

 • obserwator 2016-06-07 23:41:44
  ciekawe, te, ograbiony wawiak.
  pamiętam komentarze kolegów z branży po tym zakupie. teksty w stylu "hehe, ale przepłacili, na tym to popłyną".

  n.b. teksty konkurencji która przetarg przegrała.
  łatwo się ocenia tych którzy mieli odwagę zaryzykować.
 • ograbiony wawiak 2016-06-07 09:13:56
  Problem tylko polega na "tej cenie". No i kto to sprzedawał, za ile i dlaczego?! Może platformersi z Trujmiasta odpowiedzą....

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA