PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Griffin Real Estate będzie rozwijać się w Polsce

  • Autor: Newseria.pl
  • 28 paź 2014 09:31

Griffin Real Estate koncentruje się na inwestycjach w najbardziej atrakcyjnych częściach miast w całej Polsce. Dla spółki atrakcyjne są wszystkie ośrodki w kraju, jednak pod warunkiem dostępności atrakcyjnych działek w centralnych lokalizacjach. Wiele inwestycji jest finansowanych ze środków własnych, choć przy dwóch projektach Griffin uzyskał pożyczkę z unijnej inicjatywy JESSICA.

REKLAMA

Interesuje nas cała Polska, natomiast bardzo ważna jest ta dobra lokalizacja w ramach danego miasta - podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Dorota Wysokińska-Kuzdra, senior partner w Griffin Real Estate. ‒ Poza Warszawą wybieramy największe miasta regionalne i staramy się celować w centralne miejscówki w takich miastach. Bardzo dobrym przykładem jest Centrum Biurowe Lubicz. Jest to najbardziej centralna lokalizacja w Krakowie do prowadzenia biznesu.

Poza Centrum Biurowym Lubicz w krakowskiej dzielnicy Grzegórzki Griffin jest również właścicielem m.in. wrocławskiego Domu Handlowego Renoma. Wysokińska-Kuzdra podkreśla, że to najstarszy dom handlowy w tym mieście. Dodaje, że po przejęciu nieruchomości przez Griffina cieszy się ona dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów.

W przyszłym roku Griffin planuje oddać katowicki Supersam. Na miejscu starego domu handlowego powstaje nowy obiekt. Jak podkreśla Wysokińska-Kuzdra, mimo że to nowa inwestycja, zachowane zostaną elementy historycznego budynku, a także jego znana mieszkańcom funkcja.

Podobną inwestycją jest rewitalizacja warszawskiej Hali Koszyki, która ma skończyć się w 2016 r. Przy tym projekcie, podobnie jak przy oddanym niedawno do użytku Centrum Akademickim Polonez w Poznaniu (dawny hotel Polonez został przekształcony w dom studencki), Griffin uzyskał wsparcie z unijnej inicjatywy JESSICA, czyli funduszu pożyczkowego kładącego nacisk na rewitalizację przestrzeni miejskich.

‒ Poza tymi dwoma projektami, gdzie oprócz finansowania bankowego mamy także pożyczkę JESSICA, mamy też projekty, które są kupione tylko za środki własne. Staramy się mieć finansowanie [zewnętrzne - red.], natomiast to nie jest warunek konieczny prowadzenia inwestycji. Mamy też wiele projektów, zwłaszcza na poziomie nabycia działek i gruntów, które są sfinansowane tylko z naszych własnych środków - wyjaśnia Wysokińska-Kuzdra.

Podkreśla, że w portfolio spółki znajdują się również nieruchomości biurowe w Warszawie (m.in. Microsoft House przy Al. Jerozolimskich, Bliski Center przy Żurawiej i Nordic Park przy Kruczkowskiego). Choć charakterystyka poszczególnych projektów jest bardzo zróżnicowana, wszystkie łączy centralne położenie.

Griffin jest również właścicielem i zarządzającym projektem planowanej przebudowy Centrum Handlowego Jupiter w Warszawie, przy ul. Towarowej (planowana data oddania to 2019 r.) oraz Nowej Emilii przy ul. Emilii Plater (planowana data zakończenia - 2016 r.).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA