PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Griffin zabiera głos w sprawie Emilii

 • Autor: propertynews.pl
 • 23 lip 2015 16:39

Griffin zabiera głos w sprawie Emilii

Nasila się debata wokół planowanej rozbiórki pawilonu Emilia w Warszawie. Wczoraj wartości architektonicznych budynku bronił przedstawiciel Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Dziś głos zabiera właściciel nieruchomości - Griffin Real Estate.

REKLAMA

Budynek Emilia jest własnością Griffin Real Estate od przeszło 3 lat. Zgodę na zagospodarowanie terenu nieruchomości wydały władze miasta stołecznego Warszawa.

- Obiekt w chwili jego zakupienia nie znajdował się w ewidencji zabytków i nie znajduje się w niej i dziś, nie posiada więc, zdaniem ekspertów i historyków wartości architektonicznie cennej na tyle, aby zostać objętym ochroną konserwatorską. Opierając się na oficjalnych decyzjach władz i przysługującym Griffin Real Estate prawom przedstawiliśmy wstępną koncepcję zagospodarowania przestrzeni przy ul. Emilii Plater - brzmi stanowisko zarządu Griffin Real Estate.

- Celem działań Griffin Real Estate nigdy nie było niszczenie dziedzictwa kulturowego czy zabytkowej architektury Warszawy. Gdyby budynek oficjalnie posiadał wartość zabytkową nie stanowiłby przedmiotu inwestycyjnych zainteresowań firmy Griffin Real Estate. Od trzech lat wielokrotnie podkreślaliśmy, że nowa koncepcja architektoniczna zakłada zbudowanie w miejscu pawilonu nowoczesnego, ale wpisującego się  w pobliską istniejącą zabudowę, wieżowca - czytamy dalej w przesłanym do redakcji propertynews.pl oświadczeniu.

Zarząd spółki zapewnia, że planuje rozwiązanie koncepcyjnie podobne do zastosowanego w budynku sąsiednim - hotelu InterContinental. Dzięki temu, oprócz zapewnienia dostępu światła do sąsiednich budynków, zostanie uzyskany spójny i estetyczny efekt wizualny nowego obiektu, który będzie dobrze uzupełniał i komponował się z istniejącą zabudową wzdłuż ul. Emilii Plater i biurowym charakterem tej części Śródmieścia.

- W nawiązaniu do stanowiska wydanego wczoraj przez MSN, chcieliśmy przypomnieć, iż parokrotnie składaliśmy propozycję zorganizowania w przestrzeni nowego obiektu przyszłej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Warunki które przedstawiliśmy były preferencyjne - większa przestrzeń wystawiennicza niż dotychczas, nowoczesny standard oraz korzystne warunki finansowe. Muzeum jednak z tej propozycji nie skorzystało. Ponadto przedstawiliśmy propozycję utworzenia tymczasowej siedziby MSN w Domu Słowa Polskiego należącym do portfolio Griffin Real Estate, jednak i ta oferta została odrzucona. Dodatkowo parokrotnie zaznaczaliśmy, że jeśli pojawi się instytucja zainteresowana odkupieniem od Griffin Real Estate pawilonu, rozebraniem go i przeniesieniem w inne miejsce na swój koszt jesteśmy otwarci na rozmowy. To stanowisko podtrzymujemy do dziś zachęcamy zatem do składania ofert.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Warszawianka 2015-07-25 09:05:26
  Upór osła górą - żadna propozycja nie do zaakceptowania, oprócz własnej. Skoro "Emilka" to nie zabytek - budujcie ten wieżowiec.
  Ładniej wkomponowuje się w obecną architekturę i więcej funkcji spełni niż obecny pawilon.
 • marti-jp 2015-07-24 21:41:52
  Pawilon Emilia ma taką samą wartość historyczną i estetyczną jak były pomnik Feliksa Dzierżyńskiego na Pl. Bankowym. Budujcie ten wieżowiec i nie traćcie czasu na oszołomów .
 • Feldmarszałek Duda 2015-07-24 15:43:19
  Ty również czytaj z uwagą Pawle. Jestem zdecydowanie za zbudowaniem tam wieżowca. MSN wczoraj obwieściło głupoty, bo inaczej nie da się tego nazwać.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA