PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Buma wychodzi poza Kraków

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 gru 2013 12:03

Grupa Buma - lider na krakowskim rynku biurowym - planuje projekty poza tym miastaem. - To czas, by wyruszyć w Polskę z inwestycjami - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Konrad Dziewoński, prezes tej spółki.

REKLAMA

- Grupa Buma jest silnym deweloperem w Krakowie. Teraz zastanawiamy się nad inwestowaniem na rynkach wrocławskim i warszawskim - atrakcyjnych dla najemców z sektora BPO - tłumaczy Konrad Dziewoński. - Bardzo często przychodzą do nas nasi najemcy, którzy chcą otworzyć biura we Wrocławiu czy w Warszawie, z pytaniem, czy mamy tam powierzchnie do wynajęcia. (...) Każdy z dużych, światowych graczy chce być w stolicy - dodaje. 

Firma jest na etapie poszukiwań lokalizacji pod nowe projekty biurowe. - W Warszawie na pewno nie chcielibyśmy lokalizacji na Mokotowie (...). Inwestowanie w duże przedsięwzięcia w centrum Warszawy też jest dla nas w pewien sposób zamknięte, bo walczą tu duzi, światowi gracze, którzy mogą przeznaczyć na projekt więcej niż my - wyjaśnia prezes Grupy Buma.

Jak dodaje, do finalizacji transakcji zakupu gruntów może dojść w przyszłym roku.

 

Jak mówi Dziewoński, aby projekt miał biznesowy sens, musi być fazowany i mieć co najmniej 20 tys. mkw. 

Z kolei w Krakowie firma ma przygotowane trzy nowe projekty. Obecnie w tym mieście Buma kończy inwestycję Quattro Business Park, składającą się z czterech buydnków. Czwarty zostanie skończony we wrześniu 2014 roku. Będzie mieć 12,5 tys. mkw.

- W tym roku w Krakowie zakończyliśmy też inwestycję Green Office, która została wynajęta dużym, instytucjonalnym najemcom i sprzedana fuduszowi - opowiada prezes Grupy.

Grupa Buma prowadzi działalność na krakowskim rynku od 1991 roku. Przez dwadzieścia lat firma wybudowała m.in. obiekty biurowe o powierzchni najmu ponad 110 tys. mkw.

Wśród realizacji firmy znajdują się takie inwestycje jak: Wadowicka 8W, Buma Square Business Park, Budynek Biurowy Onyx, Rondo Business Park, Green Office oraz Quattro Business Park - Budynki A, B i C. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA