PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Havre: O krakowskich biurowcach trzeba już myśleć inaczej

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 04 gru 2017 12:33

Grupa Havre: O krakowskich biurowcach trzeba już myśleć inaczej Marcin Mikos, architekt, założyciel i prezes INDO Architekci, wchodzącej w skład Grupy Havre

Biurowce w Krakowie zdominowała branża BPO/SSC. - Bez względu na specjalizację najemców, o przedsięwzięciach biurowych trzeba już myśleć inaczej. Nie można skupiać się wyłącznie na metrach do wynajęcia i "wyciśnięciu" jak najwięcej z projektu - uważa Marcin Mikos, Grupa Havre. Więcej na temat inwestycji na rynku krakowskim już jutro, 5 grudnia, podczas konferencji Property Forum Kraków!

REKLAMA

20 lat w Krakowie, niemały portfel biurowców i budynków mieszkaniowych, a do tego mocny akcent na rynku hotelowym Katowic i kilka nieruchomości na Mazurach. Grupa Havre ma apetyt na więcej?

Marcin Mikos, Grupa Havre: Zdecydowanie. Kiedy zaczynaliśmy działalność w Krakowie – równolegle z Grupą Buma – rynek biurowy dopiero raczkował, a my odkrywaliśmy jego potencjał. Dziś Kraków bije rekord za rekordem pod względem podaży powierzchni biurowej, a my w dalszym ciągu stawiamy na ten kierunek. Mamy jeszcze pewien zasób terenów, które czekają na zagospodarowanie. Planujemy też modernizację istniejących nieruchomości, m.in. biurowce Havre i MG, które wymagają przebudowy, modernizacji lub wręcz nowego projektu.

Kiedy ruszą prace?

W przeciągu najbliższych trzech lat. Nowe przedsięwzięcie zakłada zwiększenie powierzchni wynajmu. W pierwszym etapie projektu powstanie budynek bliźniaczy do budynku G.O. Center. Od tego, jak będzie reagował rynek, zależą kolejne inwestycje.

Kogo chcecie przyciągnąć do swoich budynków?

Kraków jest zdeklarowany na jeden profil najemców – branżę BPO/SSC. Liczymy także na klientów z branży IT. Uważam jednak, że – bez względu na specjalizację najemców - o projektach biurowych trzeba już myśleć inaczej: nie można skupiać się wyłącznie na metrach do wynajęcia i wyciśnięciu jak najwięcej z projektu. Zarówno firmy, jak i ich pracownicy zwracają uwagę na wygląd przestrzeni, otoczenie, koszty eksploatacji obiektów, dostępność komunikacyjną, obecność parkingu dla rowerów, czy strefy spotkań i relaksu. Dlatego będziemy starali się dostosować nasze nowe projekty do tych oczekiwań.

Dlaczego w Krakowie Havre nie buduje hoteli?

Skupiliśmy się na inwestycjach biurowych i mieszkaniowych jako tych z największym potencjałem. Choć Kraków to mocny punkt na turystycznej mapie Polski, liczba inwestycji hotelowych jest bardzo duża. Nadszedł moment, by sprawdzić, jak na taką podaż pokoi zareaguje rynek, który powinien się samodzielnie wyregulować – być może dojdzie do konsolidacji wśród podmiotów tej branży, co jeszcze wzmocni największych graczy. Jeśli pojawi się obiecująca perspektywa lub szansa, by spróbować swoich sił na rynku hotelowym w Krakowie, na pewno ją wykorzystamy.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA