PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Radius chce mniejszościowy pakiet PHN

  • Autor: PAP
  • 26 lis 2012 18:32

Grupa Radius jest zainteresowana objęciem mniejszościowego pakietu akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości i udziałem w prywatyzacji spółki w ramach oferty publicznej na GPW - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

REKLAMA

"Grupa Radius potwierdza swój udział jako firma znajdująca się na czele grupy inwestorów zainteresowanych nabyciem pakietu akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN). W wyniku negocjacji prowadzonych z Ministerstwem Skarbu Państwa oraz osiągnięcia porozumienia w kluczowych kwestiach, skierowaliśmy stosowny wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta" - napisano w komunikacie.

W komunikacie podano, że grupa ma na swoim koncie realizacje projektów deweloperskich oraz zarządza nieruchomościami komercyjnymi w Warszawie o powierzchni blisko 100 tys. m kw.

W okresie 1995-2012 grupa uczestniczyła w wielu procesach prywatyzacyjnych. W ramach prowadzonych transakcji przejęła 250 tys. m kw. gruntów inwestycyjnych, 80 tys. m kw. powierzchni komercyjnych. Wartość nieruchomości w zarządzaniu Grupy Radius wynosi ponad 750 mln zł.

UOKiK poinformował w ubiegłym tygodniu, że spółka Ringwood Financial z siedzibą na Cyprze (podmiot z Grupy Radius) złożyła wniosek o zgodę na koncentrację polegającą na przejęciu kontroli nad PHN.

MSP z kolei podało, że Ringwood jest jednym z potencjalnych inwestorów Polskiego Holdingu Nieruchomości

Zgodnie z ostatnimi wypowiedziami przedstawicieli MSP debiut PHN na GPW jest możliwy w pierwszym kw. 2013 r., a w ramach IPO część akcji spółki może trafić do funduszu inwestycyjnego specjalizującego się w zarządzaniu nieruchomościami.

Właścicielem 100 proc. akcji PHN jest Skarb Państwa.

W 2011 r. PHN miał 1,47 mln zł zysku netto.

Grupa PHN powstała w 2011 r. w wyniku konsolidacji spółek należących do Skarbu Państwa i prowadzących działalność w sektorze nieruchomości w Polsce lub posiadających w swoim portfelu dobrze zlokalizowane obiekty mające potencjał do realizacji projektów inwestycyjnych lub przebudowy już istniejących.

W skład grupy kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości wchodzą: Warszawski Holding Nieruchomości, INTRACO, BUDEXPO, a także spółki Dalmor, Wrocławskie Centrum Prasowe i Agroman.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest jednym z największych pod względem wartości portfela podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce. Spółka posiada obecnie ponad 150 nieruchomości i ponad 1100 ha gruntów na terenie całej Polski (m.in. w Warszawie, we Wrocławiu, w Gdańsku i Gdyni). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA