PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupie Buma dobrze w Krakowie

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 maj 2015 10:08

Grupie Buma dobrze w Krakowie Konrad Dziewoński, prezes, Grupa Buma

Przed Krakowem jeszcze wiele lat budowania nowych biurowców. Chce to wykorzystać Grupa Buma. W tym momencie realizuje w stolicy Małopolski trzy inwestycje. Jednak - jak zdradza Propertynews.pl Konrad Dziewoński, prezes tej spółki - w przygotowaniu są dwie kolejne.

REKLAMA

Obecnie Buma realizuje inwestycje biurowe: Aleja Pokoju 5 o powierzchni 13 tys. mkw., ostatnią fazę Quattro Business Park (9 tys. mkw.) oraz projekt na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krakowie - Pychowicach.

- Wszystkie cieszą się dużym zainteresowaniem najemców, co pokazuje, że rynek w Krakowie będzie nadal rósł - tłumaczy Konrad Dziewoński. Jednocześnie zaznacza, że w mieście jest konkurencja, ale firma nie obawia się jej. - Oczywiście, jest realizowanych wiele inwestycji i jeszcze więcej jest planowanych. Pojawili się czołowi deweloperzy z dużymi projektami, jak Echo Investment i Skanska. Aktywni są też mniejsi, lokalni deweloperzy, ale ci celują w inny typ klienta niż Buma - tłumaczy.

Obecnie w Krakowie buduje się 150 tys. mkw., a rocznie rynek rośnie o 100 tys. mkw. razem z odnowieniami umów. - To powoduje, że w perspektywie 2-3 lat w Krakowie pojawi się nadpodaż, poziom pustostanów wzrośnie z obecnych 5 do 10 proc., będzie większa presja na dodatkowe zachęty w ramach cen najmu, typu wakacje czynszowe i zacznie się prawdziwa weryfikacja rynku. Obiekty starsze mogą nie spełniać wszelkich wymagań obecnych najemców i może pojawić się wakat strukturalny. Z drugiej strony wzrost sektora stymuluje wciąż duże tempo rozwoju branży BPO, które jest na poziomie 20 proc. rocznie - mówi Konrad Dziewoński i dodaje, że przykład Europy Zachodniej pokazuje, że rozwój rynku może następować do poziomu mln powierzchni na mln mieszkańców, co oznacza, że Kraków ma jeszcze potencjał do budowy 500 tys. mkw. - Jesteśmy na to przygotowani i szykujemy dwie kolejne inwestycje o powierzchni 30-50 tys. mkw. Projekty te ujrzą światło dzienne najwcześniej w przyszłym roku, a ich uruchomienie będzie zależeć od sytuacji na rynku - zapowiada prezes Grupy Buma.

  • Klot 2015-09-06 11:00:09
    Biurowiec przy rondzie grzegórzeckim jest koszmarny ?
  • gos 2015-05-05 16:35:30
    Niektóre projekty są koszmarne, biurowiec przy K1 to
    jeden z gorszych projektów w mieście moim zdaniem.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA