PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC ma krótką listę potencjalnych celów akwizycyjnych

  • Autor: PAP
  • 30 mar 2015 20:13

GTC przeanalizowało pod kątem akwizycji podmioty o wartości ponad 2 mld euro i opracowało krótką listę pięciu najbardziej interesujących, wycenianych na ok. 190 mln euro - podała spółka w prezentacji.

REKLAMA

"GTC jest w trakcie procesu przeglądu szerokiego wachlarza aktywów, w wyniku czego spółka opracowała krótką listę pięciu najbardziej interesujących aktywów, wycenianych na ok. 190 mln euro" - napisano w raporcie.

Spółka poinformowała, że rozpatruje m.in. dwie akwizycje w Bukareszcie, jedną w Budapeszcie i jedną w Warszawie.

Dodatkowo firma zamierza zrealizować w ramach swojego planu inwestycyjnego pięć projektów deweloperskich, o powierzchni 140 tys. m kw.: UBP2 w Łodzi, Platinum 6 w Warszawie, Galerię Wilanów w Warszawie oraz dwie inwestycje w Belgradzie - Block 41C i Ada Mall.

W ostatni piątek GTC poinformowało, że ponownie przedłoży pod głosowanie akcjonariuszy uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję do 140 mln akcji serii K z prawem poboru. Walne, które rozpatrzy ten projekt, odbędzie się 23 kwietnia. Środki z emisji spółka chce przeznaczyć na akwizycje oraz budowę projektów.

W prezentacji spółka podała, że spodziewa się w drugiej połowie czerwca publikacji prospektu i ceny emisyjnej.

W poniedziałek Lone Star wezwał do sprzedaży 117.685.000, czyli 33,5 proc. akcji GTC, po 6,1 zł za akcję w dniach 18-22 maja i po 5,5 zł od 23 maja do 3 czerwca. W wyniku wezwania Lone Star, który posiada obecnie 32,5 proc. akcji GTC, zamierza osiągnąć 66 proc. akcji i głosów na WZ spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA