PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC rośnie w siłę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 maj 2017 07:18

GTC rośnie w siłę

Zysk po opodatkowaniu firmy GTC wyniósł w I kwartale 2017  roku 32 mln euro (16 mln euro w I kw. 2016 r.). Jak zauważają przedstawiciele firmy, to dobra wiadomość dla akcjonariuszy.

REKLAMA

- GTC odnotowało bardzo dobre wyniki na akcję, które już potwierdzają znaczny wzrost wartości dla naszych akcjonariuszy. Wysokiej jakości aktywa o utrzymujących się wysokich wskaźnikach wynajmu generują stały przychód, który w połączeniu z planami rozwoju i korzystnymi możliwościami zakupów przynoszą solidny zwrot całkowity. Obecnie ponad 154.000 m kw., obejmujących takie wspaniałe projekty jak Galeria Północna, White House czy Ada Mall, znajduje się w budowie, a ponad 156 000 mkw. jest na etapie planowania, co dodatkowo odblokuje znaczną wartość portfela – skomentował Thomas Kurzmann, prezes GTC.

- Wyniki za I kw. odzwierciedlają tempo obecnego rozwoju i aktywności inwestycyjnej. To potwierdza przyjętą strategię całkowitego zwrotu z inwestycji oraz nasz cel, by w nadchodzących latach zaoferować dwucyfrowy wzrost dywidendy oraz wzrost wartości portfolio – powiedział Erez Boniel, dyrektor finansowy GTC.

- Wraz ze sprzedażą obiektów Galleria Burgas i Galleria Stara Zagora, w pełni skupiamy się na naszym portfolio w Polsce i stolicach w regionie CEE i SEE. Planujemy zainwestowanie wpływów z tej sprzedaży w rozwijający się rynek biurowy w Sofii – dodał Thomas Kurzmann.

Wartość brutto portfolio (GAV) generującego zyski wyniosła 1.290 mln euro (wzrost o 2 proc.) Dalszy wzrost NAV pochodzić będzie z 5 projektów w trakcie budowy (154 000 mkw. GLA) oraz 5 projektów w fazie planowania (156 000 mkw. GLA).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA