PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC rośnie w siłę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 maj 2017 07:18

GTC rośnie w siłę

Zysk po opodatkowaniu firmy GTC wyniósł w I kwartale 2017  roku 32 mln euro (16 mln euro w I kw. 2016 r.). Jak zauważają przedstawiciele firmy, to dobra wiadomość dla akcjonariuszy.

REKLAMA

- GTC odnotowało bardzo dobre wyniki na akcję, które już potwierdzają znaczny wzrost wartości dla naszych akcjonariuszy. Wysokiej jakości aktywa o utrzymujących się wysokich wskaźnikach wynajmu generują stały przychód, który w połączeniu z planami rozwoju i korzystnymi możliwościami zakupów przynoszą solidny zwrot całkowity. Obecnie ponad 154.000 m kw., obejmujących takie wspaniałe projekty jak Galeria Północna, White House czy Ada Mall, znajduje się w budowie, a ponad 156 000 mkw. jest na etapie planowania, co dodatkowo odblokuje znaczną wartość portfela – skomentował Thomas Kurzmann, prezes GTC.

- Wyniki za I kw. odzwierciedlają tempo obecnego rozwoju i aktywności inwestycyjnej. To potwierdza przyjętą strategię całkowitego zwrotu z inwestycji oraz nasz cel, by w nadchodzących latach zaoferować dwucyfrowy wzrost dywidendy oraz wzrost wartości portfolio – powiedział Erez Boniel, dyrektor finansowy GTC.

- Wraz ze sprzedażą obiektów Galleria Burgas i Galleria Stara Zagora, w pełni skupiamy się na naszym portfolio w Polsce i stolicach w regionie CEE i SEE. Planujemy zainwestowanie wpływów z tej sprzedaży w rozwijający się rynek biurowy w Sofii – dodał Thomas Kurzmann.

Wartość brutto portfolio (GAV) generującego zyski wyniosła 1.290 mln euro (wzrost o 2 proc.) Dalszy wzrost NAV pochodzić będzie z 5 projektów w trakcie budowy (154 000 mkw. GLA) oraz 5 projektów w fazie planowania (156 000 mkw. GLA).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA