PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC szuka alternatywnego źródła finansowania

  • Autor: PAP
  • 14 maj 2015 11:46

Po tym jak plan emisji akcji nie uzyskał zgody akcjonariuszy, GTC rozważy alternatywny sposób finansowania swojej strategii wzrostu oraz odświeżenia portfolio spółki na kluczowych rynkach - poinformował w komunikacie prasowym Thomas Kurzmann, prezes dewelopera.

REKLAMA

Spółka podała w komunikacie, że od początku roku sprzedała dwa aktywa w Rumunii niezwiązane z działalnością podstawową: centrum handlowe Galleria Buzau oraz projekt mieszkaniowy Felicity, który został sprzedany w ramach restrukturyzacji kredytu związanego z tym projektem.

GTC podpisało także wstępną umowę sprzedaży Centrum Biurowego Kazimierz. Finalizacja transakcji jest przewidziana w maju 2015 r.

W kwietniu walne zgromadzenie GTC po raz kolejny nie podjęło uchwały o emisji do 140 mln akcji serii K z prawem poboru. Środki z emisji akcji GTC chciało przeznaczyć na akwizycje oraz budowę projektów.

Pod koniec marca Lone Star wezwał do sprzedaży 117.685.000, czyli 33,5 proc. akcji GTC po 6,1 zł za akcję w dniach 18-22 maja i po 5,5 zł od 23 maja do 3 czerwca. Wezwanie zostało ogłoszone pod warunkiem m.in. podjęcia przez walne zgromadzenie akcjonariuszy uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego GTC w drodze emisji akcji z prawem poboru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA