PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GTC szykuje nowe projekty biurowe

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 sie 2013 18:43

GTC SA w portfelu planowanych inwestycji biurowych w Polsce posiada szereg gotowych do rozpoczęcia budowy lokalizacji w takich miastach jak Łódź, Katowice, Poznań czy Warszawa. Jacek Wachowicz, członek zarządu spółki zdradza jednak, że najbliższy realizacji jest projekt w Krakowie.

REKLAMA

- Jeśli chodzi o rynek biurowy GTC ma szereg projektów już gotowych do realizacji lub bardzo blisko tego etapu, zarówno w Warszawie jaki innych miastach. Obecnie pracujemy nad jednym projektem w Krakowie i w krótkim czasie ogłosimy wynajem i rozpoczęcie budowy - mówi Jacek Wachowicz, członek zarządu GTC SA.

Dodaje, że spółka ma potencjalne projekty w Łodzi, Katowicach i w Poznaniu. - Łódź i Katowice okazały się dla nas bardzo udanymi rynkami, zwłaszcza w ostatnich 12 miesiącach. Przyglądamy się możliwości budowy dalszych powierzchni w tych lokalizacjach - informuje Wachowicz.

- Podobnie jak w przypadku centrów handlowych staramy się bardzo oportunistycznie podchodzić do projektów. Będziemy je realizować dopiero w momencie, gdy uznamy że wszystkie czynniki, które są niezbędne do stworzenia udanego projektu, czyli odpowiedni stosunek podaży do popytu i zainteresowanie najemców, wskażą nam że to dobry moment na rozpoczęcie budowy - dodaje.

Jacek Wachowicz zapytany o koniunkturę na rynku biurowym podkreśla, że obecnie w Warszawie jest bardzo duża podaż nowych powierzchni. GTC posiada w portfelu gotowe do rozpoczęcia budowy projekty, ale spółka obserwuje rynek i zdecyduje się na ich realizację dopiero w momencie, kiedy uzna że równowaga pomiędzy popytem i podażą pozwoli osiągnąć satysfakcjonujące stawki czynszu. - Jesteśmy gotowi w bardzo krótkim czasie te inwestycje uruchomić. To są nasze klasyczne lokalizacje w południowej części Warszawy, tam gdzie GTC ma największą ekspertyzę i najlepsze kontrakty z najemcami - podsumowuje Wachowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Stefan ze Służewca 2013-08-28 11:59:03
    Co oznacza "najlepsze kontakty z najemcami:) ?Pan Prezes zna Pana Prezesa czy może się mylę
  • MArek 2013-08-28 11:55:19
    Jest również taka miejscowość jak Gdańsk i Gdynia, może tu by się Pan przyjrzał rynkowi. Skoro w Warszawie macie już przesyt to warto zainwestować w inne aglomeracje.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA