PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Harmony Office z certyfikatem BREEAM

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 paź 2014 16:48

Budynek biurowy Harmony Office Center na warszawskim Mokotowie, należący do niemieckiego inwestora Commerz Real, uzyskał certyfikat BREEAM In-Use z oceną bardzo dobrą (Very Good) w kategoriach Asset Rating (budynek) i Building Management (jakość zarządzania).

REKLAMA

Proces certyfikacji został przeprowadzony przez międzynarodową firmę doradczą Savills, która zarządza budynkiem Harmony Office Center od ponad dwóch lat.

- Harmony Office Center to nasz drugi budynek w Polsce, po biurowcu Tulipan House, który otrzymał w tym roku certyfikat BREEAM In-Use. Cieszy nas, że oba otrzymały tak dobre oceny - mówi Nadine Gilbert, asset manager na Centralną i Wschodnią Europę w Commerz Real.

- Zrównoważone rozwiązania zastosowane w Harmony Office Center mają na celu poprawę zarządzania energią, ogrzewaniem i zużyciem wody. To oznacza, że tradycyjne oświetlenie zostało zastąpione przez oświetlenie LED, nowe urządzenia sanitarne wykorzystują mniej wody, a w kompleksie korzysta się z bezpiecznych dla środowiska środków chemicznych i materiałów higienicznych. Ponadto, na zewnątrz budynku powstała zielona strefa z wydajnymi systemami nawadniającym i zbierania wody deszczowej oraz dodatkowe stojaki na rowery - mówi Milena Sikora, starszy zarządca nieruchomości w Savills, licencjonowany asesor BREEAM International i BREEAM In-Use, odpowiedzialna za proces certyfikacji.

Harmony Office Center to nowoczesny kompleks biurowy zlokalizowany na południowym skraju centralnej strefy biznesowej. W skład kompleksu, zlokalizowanego na ulicy Stanisława Żaryna, wchodzą trzy budynki biurowe (A1, A2, A3). Deweloperem kompleksu jest firma Eko-Park SA. Budynek Harmony Office Center o powierzchni 19 267,41 mkw. jest w całości wynajęty jako siedziba jednego z wiodących banków - Millennium Banku.

BREEAM In-Use to najbardziej znany, wielokryterialny system certyfikacji zaprojektowany jako narzędzie dla zarządców, właścicieli i najemców, który dążą do redukcji kosztów i minimalizacji oddziaływania istniejących budynków komercyjnych na środowisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA