PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

HB Reavis głodne nowych projektów

 • Autor: propertynews.pl
 • 27 kwi 2015 11:51

HB Reavis głodne nowych projektów Stanislav Frnka, prezes zarządu, HB Reavis Polska

Skala projektów, poziom czynszów oraz napływ nowych inwestorów decydują o tym, że obecna od kilku lat w Polsce grupa HB Reavis na razie nie wybiera się ze swoimi inwestycjami poza Warszawę.

REKLAMA

- Na wszystkich rynkach w regionie CEE, na których działamy, koncentrujemy się na głównych ośrodkach. Taka strategia wynika ze skali realizowanych projektów - nie chcemy robić małych przedsięwzięć, mniejszych niż o powierzchni 20 tys. mkw. – wyjaśnia Stanislav Frnka, prezes zarządu, HB Reavis Polska, prelegent Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Firma jest jednym z największych graczy na warszawskim rynku nieruchomości komercyjnych. - Poza Polską inwestujemy m.in. w Bratysławie, Pradze czy Budapeszcie. W tym ostatnim mieście, które przez wielu deweloperów jest omijane szerokim łukiem, zakończyliśmy inwestycję, a teraz planujemy kolejne. Jesteśmy głodni nowych projektów – mówi Stanislav Frnka.

HB Reavis dokładnie analizuje wybór terenów pod inwestycje. - Nie będziemy kupować nic poza centrum. Od roku-półtora widzimy w Warszawie przypływ nowych inwestorów-potencjalnych najemców powierzchni biurowej. Są to przedsiębiorcy z branży SSC. Interesuje ich stolica Polski i coraz częściej lokalizacje w centrum miasta. Decydują o tym m.in. czynsze oraz potencjał ludzki, który staje się coraz większym problemem w miastach regionalnych. Obecnie stawki na warszawskim Mokotowie są niższe niż w miastach regionalnych. To główny powód, dlaczego nie wychodzimy z projektami poza Warszawę – podsumowuje.

Szef HB Reavis zapowiada jednocześnie, że spółka chce robić więcej inwestycji "joint-venture" z PKP, bo to jeden z największych właścicieli gruntów w Polsce. - Jesteśmy elastyczni i cierpliwi, interesują nas projekty dużej skali, w centrach miast - podsumowuje.

Jak mówi prezes HB Reavis Polska, na początku działalności w naszym kraju firma była postrzegana jako typowy inwestor spekulacyjny, który nabywa ziemię bez konkretnych planów. - Mieliśmy wolne środki i nie musieliśmy bazować na kredytach bankowych. Jednak dziś postrzeganie naszej działalności jest już zupełnie inne – podsumowuje.

HB Reavis to międzynarodowa grupa deweloperska założona w 1993 roku w Bratysławie, działająca na kluczowych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) oraz w Wielkiej Brytanii i Turcji. Dotychczas grupa zrealizowała 750 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, handlowo-rozrywkowej i logistycznej, a kolejny milion mkw. znajduje się obecnie w realizacji lub w procesach przygotowawczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kosztorysowanie TECHBUD 2015-04-28 08:20:46
  Dzięki audytowi możliwości zastosowania materiałów zastępczych można oszczędzić i przewidzieć realne koszty inwestycji.

  Dodatkowo dobre kosztorysy uwzględniające rynkowe ceny to możliwość poznania realny kosztów inwestycji.

  Ważne aby wykonać je przed zawarciem umowy i spać spokojniej.

  Więcej informacji: tjurkowski@techbud.waw.pl

  Zapraszam do kontaktu osoby zainteresowane w/w rozwiązaniem.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA