PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

HB Reavis kusi inwestorów

  • Autor: propertynews.pl
  • 31 maj 2016 13:24

HB Reavis kusi inwestorów Gdański Business Center I budynek B, HB Reavis mat. prasowe

Firma HB Reavis zakończyła swoją pierwszą transakcję emisji niezabezpieczonych obligacji w Czechach, uzyskując środki w wysokości 1,25 mld koron czeskich (46,2 mln euro). Od listopada 2013 r. Grupa pozyskała w ten sposób na rynkach kapitałowych w Europie Środkowej prawie 150 mln euro.

REKLAMA

Emisja obligacji na czeskim rynku została przeprowadzona w drodze oferty publicznej, która trwała do 14 kwietnia 2016, a następnie oferty prywatnej skierowanej do wybranych inwestorów instytucjonalnych. Było to następstwem wyników finansowych HB Reavis za 2015 rok i wzrostu skonsolidowanego zysku netto o 175 proc., do 245 mln euro. Wszystkie obligacje zostały przydzielone. Ponad 71 proc. obligacji zostało objętych przez inwestorów instytucjonalnych z przewagą klientów bankowości prywatnej.

Obligacje zostały wyemitowane na giełdzie papierów wartościowych w Pradze (PSE). Pozyskane w ten sposób środki zostaną wykorzystane na wzmocnienie planów zakupów i rozwoju firmy HB Reavis.

- Nasz debiut na czeskim rynku kapitałowym okazał się być dużym sukcesem, który po raz kolejny potwierdził zaufanie inwestorów do strategii biznesowej i finansowej Grupy. Emisja wzmocniła pozycję HB Reavis jako emitenta na kilku rynkach - powiedział Marian Herman, dyrektor finansowy w HB Reavis.

Emisję obligacji przeprowadziły UniCredit Bank oraz Komerční banka (Societe Generale Group).

HB Reavis to międzynarodowa grupa deweloperska założona w 1993 roku w Bratysławie i działająca w Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, a także na Słowacji, Węgrzech oraz w Turcji. Dotychczas grupa zrealizowała ponad 871 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, handlowo-rozrywkowej i logistycznej, a kolejne 1,12 mln mkw. znajduje się obecnie w realizacji lub procesach przygotowawczych. HB Reavis wykorzystuje zintegrowany model biznesu, który obejmuje działania deweloperskie i wykonawcze oraz zarządzanie majątkiem i inwestycjami. Grupa zatrudnia ponad 500 osób i dysponuje aktywami w wysokości 2,1 mld euro, o wartości netto na poziomie 1,2 mld euro. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA