PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

HB Reavis podwaja zyski i szykuje nowe inwestycje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 paź 2015 14:51

HB Reavis podwaja zyski i szykuje nowe inwestycje Pavel Trenka, prezes zarządu Grupy HB Reavis

Jak wynika z półrocznego sprawozdania finansowego, Grupa HB Reavis poprawiła swój skonsolidowany zysk netto ponad dwukrotnie, osiągając wynik 100 milionów euro do 30 czerwca 2015 r.

REKLAMA

Tak znacząca poprawa związana jest przede wszystkim ze wzmożoną aktywnością deweloperską na rynkach charakteryzujących się wyższą wartością dodaną, jak również z rekordowo dynamiczną działalnością leasingową Grupy.

Zysk netto firmy w I półroczu wyniósł 99,8 mln euro przy 41,7 mln euro w roku 2014. Zyski operacyjne zwiększyły się o 52,9 mln euro - do 106,1 mln. Grupa HB Reavis zanotowała także wzrost wartości aktywów, do 1,024 mld euro z 917,5 mln euro. Rezerwy gotówkowe grupy wg stanu na 31 czerwca wynosiły ponad 111 mln euro.

Nowe umowy najmu zawarte w I półroczu opiewają na ponad 77 300 mkw. powierzchni najmu brutto. Firma ukończyła dwa budynki biurowe o łącznej powierzchni najmu brutto wynoszącej niemal 69 000 mkw.: Postępu 14 w Warszawie oraz Metronom BC w czeskiej Pradze.

Na dzień 30 czerwca 2015 r., HB Reavis miał 9 projektów w budowie w czterech krajach, o łącznej planowanej powierzchni najmu brutto wynoszącej 198 000 mkw. Są to: Budynki C i D kompleksu Gdański Business Center, West Station Business Center I w Warszawie; budynki A, B i C kompleksu Twin City w słowackiej Bratysławie; 33 Central oraz 20 Farringdon Street w Londynie oraz Aupark Shopping Center w czeskim mieście Hradec Kralove.

Na dzień 30 czerwca 2015 r., całkowita wysokość wierzytelności Grupy wynosiła 630,2 miliona euro, z czego 103 miliony euro przypadały na niewykupione obligacje, a 527,2 miliona euro na finansowanie uzyskane od banków. 

– Wciąż koncentrujemy się na naszych głównych rynkach i inwestycjach o wyższej wartości dodanej. Wzmocniliśmy naszą pozycję w Europie, co potwierdza fakt, że projekty realizowane w Wielkiej Brytanii i w Polsce reprezentują dwie trzecie całkowitej wartości wszystkich naszych inwestycji w budowie. Działalność na rynku deweloperskim poza Słowacją składa się na trzy czwarte przychodów Grupy. Dzięki zróżnicowanej i nowoczesnej ofercie, pobiliśmy również kolejny własny rekord podpisanych umów leasingowych na różnych rynkach - powiedział Pavel Trenka, prezes zarządu Grupy HB Reavis.

– Niemal czterdziestoprocentowy skumulowany roczny wskaźnik wzrostu naszego portfolio obejmującego działalność deweloperską, wypracowany na przestrzeni ostatnich 3,5 lat, skłania do inwestowania głównie w tej branży, co doskonale wpływa na nasze wyniki finansowe – skomentował Marian Herman, dyrektor finansowy HB Reavis.

– Nieustające działania skierowane na optymalizację i dywersyfikację naszych źródeł finansowania, wraz z ogólną poprawą wyników, zapewniły naszym udziałowcom stopę zwrotu na poziomie 10% w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2015 r. - dodał.

Grupa kontynuuje swoją przyjętą strategię biznesową, polegającą na umacnianiu pozycji na Słowacji, w Polsce, Czechach oraz na Węgrzech, jednocześnie rozszerzając działalność o nowe rynki, takie jak Turcja. HB Reavis to jedyny deweloper z Europy Środkowej i Wschodniej, który zdołał z powodzeniem wejść na rynek Zjednoczonego Królestwa, co nastąpiło wraz z początkiem budowy dwóch inwestycji: 33 Central i 20 Farringdon Street. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA