PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

HB Reavis pracuje nad kolejnymi projektami deweloperskimi w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 kwi 2012 15:50

HB Reavis pracuje nad kolejnymi projektami deweloperskimi w Polsce

Słowacka spółka HB Reavis realizuje obecnie na naszym rynku trzy inwestycje, ale jak zapowiada Stanislav Frnka, Country CEO, HB Reavis Polska, kolejne są już w trakcie przygotowań. - Międzynarodowe korporacje coraz poważniej traktują Polskę i postrzegają ten rynek jako ważny krok w rozwoju działalności biznesowej. Jest to jasny sygnał, że nasze inwestycje mają duży potencjał, a planowane przez nas realizacje biurowe doskonale odpowiedzą na zaistniały popyt - przekonuje Stanislav Frnka.

REKLAMA

Pierwszy w Polsce i priorytetowym projektem HB Reavis w perspektywie 2012-2013 jest kompleks biurowy Konstruktorska Business Center na warszawskim Służewcu. Kolejne inwestycje to Gdański Business Center przy ulicy Inflanckiej w Warszawie oraz budowa dworca kolejowego Warszawa Zachodnia wraz z przylegającym kompleksem biurowym.

- W dalszych planach firmy jest projekt zakładający przebudowę i modernizację dworca PKS w Kielcach oraz budowę obiektu handlowego, a także budowa biurowca przy ul. Chmielnej w Warszawie. Równocześnie HB Reavis prowadzi rozmowy dotyczących zakupu nowych gruntów pod inwestycje - zapowiada Stanislav Frnka, Country CEO, HB Reavis Polska.

Jak podkreśla Stanislav Frnka, nasz kraj, jako jeden z największych rynków w regionie, od dawna leżał w sferze zainteresowania firmy. - Sektor nieruchomości komercyjnych jest w Polsce ciągle niewyeksploatowany i wciąż pozostawia przestrzeń dla nowych inwestycji. Pozytywne wskaźniki gospodarcze w istotnym stopniu sprzyjają decyzjom o zwiększeniu zaangażowania inwestycyjnego nad Wisłą - dodaje Frnka.

Biurowiec Konstruktorska Business Center będzie miał powierzchnię 48 tys. mkw. Spółka HB Reavis podpisała już pierwsze umowy najmu z OTIS i Carrier, firmami należącymi do Grupy United Technologies Corporation (UTC). Najemcy zajmą powierzchnię ok. 2,4 tys. mkw. i wprowadzą się w kwietniu 2013 roku. Oficjalne otwarcie biurowca zaplanowane jest na I kwartał 2013 roku.

Kolejnym projektem, aktualnie realizowanym w Polsce przez HB Reavis, jest Gdański Business Center. W lutym 2012 roku firma kupiła działkę przy ulicy Inflanckiej w Warszawie, gdzie na powierzchni 28,7 tys. mkw. powstanie siedemnastopiętrowy biurowiec. - Rozpoczęcie budowy planowane jest na początek 2013 roku - zapowiada Stanislav Frnka.

HB Reavis ma też w fazie przygotowań inwestycję realizowaną w kooperacji z PKP SA - budowę dworca kolejowego Warszawa Zachodnia wraz z przylegającym kompleksem biurowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA