PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

HB Reavis sprzedał "biurowiec roku"

  • Autor: propertynews.pl
  • 31 mar 2016 15:21

HB Reavis sprzedał "biurowiec roku"

Váci Corner Offices zmienił właściciela. HB Reavis oraz Zeus Capital Management zawarły pierwszą w 2016 r. dużą transakcję na węgierskim rynku biurowym.

REKLAMA

Grupa HB Reavis oraz Zeus Capital Management poinformowały o zawartej umowie sprzedaży budynku biurowego Váci Corner Offices. Pierwszy projekt Grupy HB Reavis na Węgrzech, zlokalizowany w samym sercu dzielnicy biznesowej przy alei Váci w Budapeszcie, został kupiony przez grupę inwestorów reprezentowanych przez Zeus Capital Management. To pierwsza tak duża transakcja na węgierskim rynku nieruchomości w 2016 r. i jednocześnie ważny krok na drodze rozwoju HB Reavis na Węgrzech. To także pierwszy w tym kraju zakup dokonany przez Zeus Capital Management w ramach tworzenia platformy inwestycyjnej na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Váci Corner Offices został ukończony w 2014 r. i oferuje 21 150 mkw. powierzchni biurowej. Budynek posiada certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”, łącząc w sobie efektywny design z przyjaznym środowiskiem pracy. Niedawno inwestycja otrzymała tytuł “Biurowiec roku w opinii najemców”.

Biurowiec cieszy się dużym zainteresowaniem, co zaowocowało niemal stuprocentowym poziomem komercjalizacji pod koniec 2015 r. Wśród najemców Váci Corner Offices znajdują się międzynarodowe korporacje i znane węgierskie firmy takie jak: MVM Partner, CRH Hungary, Sony Europe, Mylan, Intrum Justitia, jak również GlobeNet i Statlogics (wchodzące w skład Grupy Asseco). W budynku znajduje się także siedziba samej grupy HB Reavis.

– Nabycie Váci Corner Offices doskonale wpisuje się w strategię naszej najnowszej platformy inwestycyjnej obejmującej swoim zasięgiem Europę Środkowo-Wschodnią i Południowo-Wschodnią. Jest to nasza pierwsza transakcja na budapesztańskim rynku i bardzo się cieszymy, że udało nam się kupić jeden z najnowocześniejszych obiektów biurowych w atrakcyjnej lokalizacji o ogromnym potencjale rozwoju, jaką bez wątpienia jest okolica wzdłuż alei Váci. Charakter projektu umożliwi czerpanie korzyści z umacniającego się rynku nieruchomości. Jesteśmy przekonani, że inwestycja przyniesie wiele pożytku naszym inwestorom – powiedziała Lila Pateraki, dyrektor ds. inwestycji, Zeus Capital Management.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA