PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

HB Reavis z finansowaniem słowackiego projektu biurowego

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 sie 2015 13:47

HB Reavis z finansowaniem słowackiego projektu biurowego Twin City

Spółka HB Reavis pozyskała od banku Československá obchodná banka finansowanie o wartości 43 mln euro na budowę biurowca Twin City B w Bratysławie. Budynek oferuje 22 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A i 1 000 m kw. powierzchni handlowo-usługowej, z czego już ponad 90 proc. wynajęto w formie pre-let. Termin oddania do użytku zaplanowano na marzec 2016 r.

REKLAMA

Twin City B, niemal w całości wynajęty już szwajcarskiej spółce z branży reasekuracyjnej Swiss Re, jest drugim w kolejności z trzech budynków wchodzących w skład pierwszej fazy projektu Twin City. Lokalizacja inwestycji w samym sercu dzielnicy biznesowej, w granicach ulic Mlynské Nivy, Košická, Chalupkova, Továrenská i Karadžičova, zapewnia optymalny dojazd z innych części miasta. Na przestrzeni bieżącego i przyszłego roku, w wyniku realizacji pierwszego etapu projektu Twin City, rynek zostanie zasilony 65 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej, handlowej i usługowej

– Bardzo nas cieszy wsparcie ze strony banku Československá obchodná banka. Po ukończeniu inwestycja ta będzie jednym z najważniejszych punktów na mapie nowoczesnej przestrzeni biurowej Bratysławy. Udział renomowanego banku w finansowaniu Twin City dodatkowo potwierdza jakość i potencjał tego projektu, jak i reputację całej Grupy HB Reavis – powiedział Marián Herman, dyrektor finansowy i członek zarządu HB Reavis.

– ČSOB Slovensko cieszy się z możliwości rozszerzenia dotychczasowej współpracy z HB Reavis poprzez sfinansowanie inwestycji biurowej o tak wysokiej jakości. Jest to kolejny krok w umacnianiu naszych relacji z HB Reavis - spółką, z którą mieliśmy już okazję współpracować w innych obszarach finansowych, takich jak emisja obligacji korporacyjnych, leasing i refinansowanie gotowych projektów. Mocna pozycja sponsora inwestycji, jak i doskonałe parametry projektu były głównymi czynnikami, jakie zaważyły na decyzji ČSOB o udzieleniu finansowania na takich warunkach – powiedział Ľuboš Ondrejko, dyrektor działu bankowości korporacyjnej oraz członek Zarządu ČSOB.

Budynki Twin City zostały zaprojektowane z myślą o uzyskaniu dla nich prestiżowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Excellent.

Projekt Twin City podzielony został na dwanaście etapów, które HB Reavis będzie realizować po kolei. 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA