PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hewlett-Packard stawia na Polskę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 wrz 2014 09:07

Hewlett-Packard stawia na Polskę

W ciągu dziewięciu lat działalność outsourcingowa Hewlett-Packard w Polsce urosła z niewielkiego ośrodka we Wrocławiu do prężnej organizacji zatrudniającej 2,5 tys. pracowników. Renata Sima, dyrektor generalna Usług Outsourcingowych w Globalnym Centrum Biznesowym Hewlett-Packard informuje, że firma chce dalej rozwijać się na terenie naszego kraju.

REKLAMA

W jakich polskich miastach firma posiada obecnie centra BPO, co skłoniło Państwa do wyboru tych ośrodków?

Globalne Centrum Biznesowe Hewlett-Packard funkcjonuje we Wrocławiu od 2005 roku. Bazując na sukcesie tego oddziału firma zdecydowała się na otwarcie w 2012 roku centrum BPO w Łodzi. Obecnie obie jednostki zatrudniają ponad 2,5 tys. osób.

Decyzja o ulokowaniu inwestycji HP we Wrocławiu oraz w Łodzi została podjęta po szczegółowych analizach zasobów: kadry, infrastruktury, lokalizacji - jak bliskość europejskich klientów koncernu, centralne położenie geograficzne miast oraz dobre połączenia komunikacyjne ze światem i między miastami, w których znajdują się jednostki HP. Kolejnymi czynnikami był potencjał rozwojowy obu miast, ich atrakcyjnej oferty dla mieszkańców i przyjaznego klimatu.

Równie ważny jest dostęp do dobrze wykształconych kadr. W województwie łódzkim oraz wrocławskim znajduje się prawie 60 uczelni wyższych, których mury opuszczają absolwenci o znakomitych kwalifikacjach merytorycznych oraz dobrej znajomości języków (98 proc. studentów posługuje się językiem angielskim. Wielką siłą obu lokalizacji jest też imponująca grupa pracowników z doświadczeniem w pracy w sektorze BPO/SSC. Kolejnym kluczowym czynnikiem był korzystny klimat inwestycyjny - władze miasta i uczelnie wyższe otwarte na współpracę, specjalna strefa ekonomiczna, także wysoka jakość oferowanej powierzchni biurowej oraz dobry klimat dla inwestycji.

Kiedy ponad 9 lat temu otwieraliśmy Globalne Centrum Biznesowe HP na Dolnym Śląsku, byliśmy jednym z pionierów w tym sektorze w Polsce, a trafność wyboru naszego kraju do lokowania tego typu biznesu dla wielu osób nie była wówczas oczywista. Obecnie, Polska jest już dojrzałym rynkiem na globalnej mapie usług dla biznesu. Śmiało rywalizuje z dotychczasowymi gigantami outsourcingu procesów biznesowych: Indiami, Azją Południowo-Wschodnią i Europą Zachodnią. Nasza przewaga konkurencyjna opiera się na szerokim dostępie do wykształconych pracowników, znających języki obce, dobrze rozwiniętej infrastrukturze, niższych kosztach operacyjnych w porównaniu z Europą Zachodnią, stabilności politycznej i gospodarczej kraju oraz przyjaznym klimacie inwestycyjnym.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA