PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hines kupuje biurowiec Ambassador

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 lip 2014 15:12

Hines kupuje biurowiec Ambassador

Fundusz Hines Poland Sustainable Income Fund nabył od Kronos Real Estate warszawski biurowiec Ambassador. Budynek oraz kolejne nabywane w imieniu funduszu nieruchomości będą zarządzane przez Hines Polska.

REKLAMA

Oddany do użytkowania w marcu 2013 r. biurowiec klasy A oferuje najemcom 14 900 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz ponad 1 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze.

Obiekt położony jest u zbiegu ulic Domaniewskiej i Pęcherskiej, w dynamicznie rozwijającej się biznesowej części Mokotowa. Wśród obecnych najemców Ambassadora znajdują się takie firmy, jak: Coty Polska, Gras Savoye (Pol-Assistance), DSV, Ipsos oraz CBRE Corporate Outsourcing.

- Zakup budynku Ambassador, jest pierwszą transakcją nabycia nieruchomości zrealizowaną przez fundusz HPSIF. Ze względu na atrakcyjny profil najemców oraz wysoką jakość, projekt będzie stanowił istotną część naszego portfela nieruchomości - powiedział Leo Chen, Fund Manager HPSIF. - Planujemy kontynuować naszą ekspansję na tym atrakcyjnym inwestycyjnie rynku - dodał Chen.

W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się jedno z największych centrów handlowych Warszawy - Galeria Mokotów. Strategiczne położenie Ambassadora gwarantuje dogodne połączenia z różnymi częściami miasta, zarówno transportem prywatnym jak i publicznym, dzięki rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej. Atutem lokalizacji jest też bliskie sąsiedztwo Lotniska Chopina. Na czterech kondygnacjach podziemnych przewidziano parking dla 298 samochodów. Nieruchomość jest w trakcie procesu certyfikacji BREEAM.

Podczas transakcji nabywcę reprezentowała firma Jones Lang LaSalle, a sprzedającego firma CBRE.

Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF) to fundusz ukierunkowany na nabywanie nieruchomości z sektora biurowego i logistycznego w Polsce. Strategia HPSIF polega na aktywnym zarządzaniu oraz zwiększaniu efektywności zakupionych aktywów. Firma Hines zarządza w Polsce funduszami skupiającymi się zarówno na przedsięwzięciach deweloperskich jak i nabywaniu gotowych obiektów. Działa też jako usługodawca na rzecz Hines Global REIT, publicznego, nienotowanego funduszu inwestycji w nieruchomości zarządzanego przez Hines.

Obecnie Hines zarządza 391 nieruchomościami o łącznej powierzchni prawie 15 mln metrów kwadratowych. Hines posiada swoje biura w 115 miastach w 18 krajach, kontrolując aktywa o wartości około 28,2 miliarda USD, co czyni z firmy jedną z największych organizacji na globalnym rynku nieruchomości.

Kronos Real Estate jest firmą deweloperską z kapitałem hiszpańskim, która rozpoczęła działalność na polskim rynku w 2006 r. W marcu roku 2013 Kronos oddał do użytkowania położony przy ulicy Domaniewskiej w Warszawie budynek Ambassador Office Building. Budynek jest wynajęty w 100 proc. i należy do budynków biurowych o najwyższej jakości w Polsce. Obecnie Kronos realizuje kolejną inwestycję - budynek biurowy Pacific Office Building z planowaną datą ukończenia w I kw. 2015 roku. Budynki stanowią I fazę projektu inwestycyjnego The Ocean Business & Residential Park" złożonej z kilku budynków biurowych i mieszkalnych realizowanych w różnych etapach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA