PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hines planuje dalsze przejęcia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 mar 2015 10:06

Hines szykuje dalszą ekspansję na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Mieczysław Godzisz, prezes zarządu firmy poinformował, że oprócz realizacji projektów deweloperskich szykowane są akwizycje obiektów biurowych.

REKLAMA

W 2015 roku, naszym 18-tym roku działalności w Polsce będziemy skupiać się na nieruchomościach, które mamy obecnie w portfelu. Posiadamy zarówno inwestycje deweloperskie, jak i obiekty, które zakupiliśmy dla naszych partnerów kapitałowych poprzez zarządzane przez nas fundusze - tłumaczy Godzisz.

Jeśli chodzi o nowe projekty deweloperskie, Hines planuje dokończyć sprzedaż inwestycji mieszkaniowej Quatro Towers w Gdańsku i zakończyć proces komercjalizacji Centrum Biurowego Neptun. Jak tłumaczy prezes firmy, obiekt ten cieszy się dużym zainteresowaniem najemców.

- Po latach powracamy na warszawski rynek biurowy jako deweloper. Skupiamy się na dwóch inwestycjach. Po pierwsze jest to Proximo, zlokalizowane tuż obok stacji metra Daszyńskiego. Budynek będzie ukończony latem 2016 roku. Posiadamy już podpisane umowy najmu i pracujemy nad kolejnymi. Drugi projekt zlokalizowany będzie na Mokotowie, tuż obok posiadanego przez nas biurowca Ambasador. Chodzi o inwestycję Graffit. W tym momencie oczekujemy na wydanie pozwolenia na budowę - dodaje Godzisz.

Oprócz nowych projektów deweloperskich Hines koncentruje się na zarządzaniu portfelem nieruchomości. Jak wkazuje Mieczysław Godzisz, chodzi tu nie tylko o bieżącą opiekę nad budynkami, ale również poprawą ich efektywności (np. poprzez ograniczenie zużycia energii) jak i edukację najemców jeśli chodzi o wykorzystanie zasobów budynków. 

- W 2015 roku będziemy mieli co robić. Co prawda nie panujemy nowych inwestycji deweloperskich, ale to czas pokaże, czy nie zmienimy tego planu. Zamierzamy jednak przejmować obiekty istniejące, przede wszystkim projekty biurowe - podsumowuje Godzisz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA