PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hines przejmie zarządzanie Sterlinga Business Center

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 wrz 2013 11:39

Hines przejmie zarządzanie Sterlinga Business Center

Spółka Hines z początkiem września rozpoczęła zarządzanie budynkiem biurowym Sterlinga Business Center (SBC), zlokalizowanym w Łodzi, przy ulicy Sterlinga 8A. Firma powiększyła tym samym portfel zarządzanych nieruchomości o kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych.

REKLAMA

W portfelu zarządzanych nieruchomości w Polsce, Hines obecnie posiada budynek New City na warszawskim Mokotowie oraz 5 nieruchomości logistycznych zlokalizowanych w Warszawie, Sosnowcu, Będzinie i we Wrocławiu. Razem z budynkiem SBC, zespół Property Management w Hines zarządza aktualnie nieruchomościami logistycznymi i biurowymi, których łączna powierzchnia wynosi ponad 270 tys. mkw.

Sterlinga Business Center, którego Hines jest również właścicielem został ukończony w 2010 roku. Budynek oferuje swoim najemcom ponad 13.400 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A na 9 kondygnacjach naziemnych. Sterlinga Business Center jest pierwszym budynkiem w Łodzi wyróżnionym ekocertyfikatem BREEAM. Obecnie budynek wynajęty jest w 96 proc., między innymi takim firmom jak Tate & Lyle, Rule Financial, Takeda, BRE Bank oraz Philips.

- Na początku 2012 r. podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu działalności w Polsce o działalność inwestycyjną i o zarządzanie nieruchomościami. Dla firmy Hines w Polsce stanowią one, oprócz działalności deweloperskiej, szybko rozwijające się linie biznesu. Strategia w Polsce rozwija się więc obecnie według modelu sprawdzonego na innych rynkach, z tym że w Polsce mamy dziś możliwości rozwinąć równolegle te trzy główne filary biznesu (działalność deweloperską, inwestycyjną i zarządczą) dynamiczniej niż na rynkach dojrzalszych, o słabszym tempie wzrostu. Z całą pewnością z tej możliwości skorzystamy, a przejęcie zarządzania budynkiem SBC wpisuje się te plany - powiedział Mieczysław Godzisz, prezes zarządu Hines w Polsce.

Hines jest prywatną firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości, organizacji procesu deweloperskiego i zarządzaniu nieruchomościami na całym świecie. Zakres dotychczasowych realizacji firmy, zarówno ukończonych, aktualnie prowadzonych, nabytych jak i zarządzanych to 1.273 nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 47 mln km2, w tym powierzchnie w sektorze mieszkaniowym, handlowym, magazynowym, hotelarskim, sportowym, użyteczności publicznej oraz dużej skali kompleksy wielofunkcyjne i projekty infrastrukturalne.

Obecnie Hines zarządza 406 nieruchomościami o łącznej powierzchni niespełna 14 mln mkw. Hines posiada swoje biura w 108 miastach w 18 krajach kontrolując aktywa o wartości około 24.3 miliardów USD co czyni z firmy jedną z największych na globalnym rynku nieruchomości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA