PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hines zainwestuje ponad 900 mln euro w Polsce i Rosji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 maj 2012 16:40

Hines zainwestuje ponad 900 mln euro w Polsce i Rosji

Spółka Hines poinformowała o zamknięciu funduszu Hines Russian & Poland Fund (HRPF), który utworzono w celu zainwestowania ponad 900 mln euro na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i Rosji. 20 proc. zebranych środków zostanie przeznaczonych na projekty w naszym kraju.

REKLAMA

Zebrano 390 milionów euro kapitału, a całkowita zdolność kredytowa wyniosła ponad 900 mln euro. 

Obok podstawowej strategii spółki Hines, zakładającej akwizycje w Rosji i Polsce, zarejestrowany w Luksemburgu fundusz HRPF będzie stosował również strategię oportunistyczną. 

Jest to czwarty fundusz Hines, którego strategią jest inwestowanie w Rosji i Polsce. Kapitał wpłynął do funduszu ze zróżnicowanej grupy instytucji finansowych, państwowych funduszy majątkowych i emerytalnych, funduszy powierniczych oraz innych inwestorów instytucjonalnych z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych.

Lokalne zespoły Hines w Rosji i Polsce prowadzone przez Lee Timminsa i Mieczysława Godzisza przeprowadzą inwestycje i będą nimi kierować w imieniu funduszu, zarządzanego przez specjalnie powołany zespół luksemburskiego funduszu pod kierownictwem X. Simona Shena.

- Polska pozostaje rozwijającą się i dynamiczną gospodarką pomimo niesprzyjających warunków na europejskich rynkach. Nadal uważamy, że stoją przed nami bardzo interesujące możliwości inwestycji w obiekty biurowe, handlowe i wielofunkcyjne w wielu miastach w całej Polsce - powiedział Mieczysław Godzisz.

Spółka Hines jest obecna na rosyjskim rynku nieruchomości od 1992 roku, zaś na polskim - od 1996. Według stanu na dzień 12 grudnia 2011 roku, w Rosji i Polsce spółka Hines zarządza aktywami majątkowymi o łącznej wartości ponad 2 mld dolarów, przy czym 1,25 mld dolarów to aktywa posiadane lub kontrolowane przez spółkę Hines i jej filie.

- Hines od dawna cieszy się znaczną przewagą konkurencyjną w Polsce oraz Rosji. Osiąga wyjątkowo dobre wyniki w tych krajach. Na rynkach wschodzących, które cierpią na niedobór we wszystkich klasach aktywów, zastosowanie najlepszych praktyk wypracowanych przez spółkę Hines przez specjalnie powoływane, lokalne zespoły zarządzające przekłada się na rygorystyczne podejście do zarządzania ryzykiem, które jest dostosowane do warunków lokalnych i ostatecznie zapewnia lepsze wyniki dla naszych inwestorów - powiedział Jeff Hines, prezes i dyrektor generalny spółki.

Fundusz przeznaczył już kapitał na trzy nowe projekty realizowane w Rosji w sektorze nieruchomości dla handlu detalicznego. Projekty te obejmują budowę centrów handlowych w Petersburgu i Moskwie oraz megamarketu w Moskwie. Centra handlowe będą stanowić odpowiednio drugi i trzeci obiekt tego typu zrealizowany przez spółkę Hines w Rosji, zapewniające cenną powierzchnię handlową, która cieszy się dużym zainteresowaniem najemców. Wszystkie te projekty stanowią pierwsze tego typu centra handlu detalicznego w Rosji i w konsekwencji zapewnią większe możliwości entuzjastycznym rosyjskim konsumentom.

Hines jest prywatną firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości, organizacji procesu deweloperskiego i zarządzaniu nieruchomościami na całym świecie. Zakres dotychczasowych realizacji firmy, zarówno ukończonych, aktualnie prowadzonych, nabytych jak i zarządzanych, to 1.197 nieruchomości o łącznej powierzchni niespełna 45 mln km2, w tym powierzchnie w sektorze mieszkaniowym, handlowym, magazynowym, hotelarskim, sportowym, użyteczności publicznej oraz dużej skali kompleksy wielofunkcyjne i projekty infrastrukturalne.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA