PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ifm Ecolink zbuduje centrum badań w WSSE

  • Autor: PAP
  • 25 mar 2015 07:37

Produkująca czujniki do automatyki przemysłowej firma ifm ecolink na początku kwietnia planuje zacząć budowę centrum badań i rozwoju w opolskiej podstrefie WSSE. Chce tam zatrudnić nawet stu inżynierów w ciągu najbliższych 5 lat. Pierwsze nabory ruszą latem.

REKLAMA

Członek zarządu ifm ecolink Andrzej Durdyń powiedział PAP we wtorek, że centrum badań i rozwoju, które firma zamierza zacząć budować w pierwszych dniach kwietnia, ma mieć powierzchnię prawie 4 tys. mkw., składać się z dwóch kondygnacji i kosztować ok. 16 mln zł. "Budynek będzie ciekawy architektonicznie i będzie w nim dużo miejsca do pracy twórczej dla inżynierów" - zapewniał Durdyń i relacjonował, że firma ma już pozwolenie na budowę, a potrwać do końca listopada.

Jak wyjaśniał stu inżynierów, których ifm ecolink chce przyjąć w ciągu najbliższych pięciu lat, ma pracować w budowanym centrum nad rozwojem produktów, jakie firma ma swojej ofercie w Opolu. "Nie chcemy ich rozwijać poprzez transfery produkcji z Niemiec do Polski, bo to jest najtańsze i najprostsze. Chcemy rozwijać nasze produkty na miejscu, tak by miały design sygnowany znakiem +made in Opole+" - tłumaczył Dyrdyń. I dodał: "Mam nadzieję, że Opole będzie kiedyś znane z tego, że jest to miasto, w którym produkowane są sensory".

Przedstawiciel ifm ecolink wyjaśniał, że do pracy w centrum badań i rozwoju firmy potrzebne będą osoby o różnych kompetencjach: m.in. inżynierowie, konstruktorzy, programiści, specjaliści od jakości produktu, logistycy. Pierwsze nabory maja ruszyć już latem tego roku. Na początek przedsiębiorstwo chce przyjąć i przeszkolić 5 osób, jeszcze przed zakończeniem budowy centrum. Przyszli inżynierowie mogą być szkoleni w Polsce, ale też np. w Niemczech czy w Indiach, gdzie firma ma już podobne centra badań.

Do pracy - ale też praktyk - w Opolu poszukiwani będą m.in. programiści, mechatronicy czy elektronicy. Ma ich kształcić Politechnika Opolska (PO), która podpisała umowę o współpracy z ifm ecolink. Rektor opolskiej uczelni technicznej prof. Marek Tukiendorf podkreślał w rozmowie z PAP we wtorek, że budowa takiego centrum badań i rozwoju w Opolu to "wyjątkowy skok generacyjny". "Skoro firma decyduje się na otwarcie ośrodka badawczo-rozwojowego, to znaczy że nie chce korzystać już wyłącznie z naszych rąk i średniej kadry technicznej, tylko poszukiwać wśród absolwentów naszej uczelni inżynierów do kreowania technologii. Dzięki temu to tu będą powstawać projekty, które będą wdrażane, a potem eksportowane" - mówił Tukiendorf.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA