PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ile polskich miast czeka na centra nowoczesnych usług? Nawet pięćset!

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 wrz 2016 12:14

Ile polskich miast czeka na centra nowoczesnych usług? Nawet pięćset! Paweł Panczyj

Centra nowoczesnych usług dla biznesu mogą jeszcze powstać w wielu ośrodkach w Polsce. Chciałbym mówić nie o 50 miastach, ale nawet o pięciuset. Wystarczy zrozumieć, że dla inwestorów bardzo ważne są zachęty ze strony samorządów i jakość obsługi inwestora – tłumaczył podczas Property Forum 2016 Paweł Panczyj, dyrektor zarządzający ABSL Polska.

REKLAMA

Miasta regionalne powinny umiejętnie postępować z inwestorami, dlatego warto powoływać specjalne zespoły do ich obsługi. Kontakt osobisty z project managerem, który reprezentuje prezydenta, może wiele zdziałać - uważają uczestnicy Property Forum 2016.

Paweł Panczyj dodaje, że potencjalny inwestor niekoniecznie musi się spotykać z prezydentem miasta. Wystarczy mu poczucie, że jest słuchany. Dlatego dobrą praktyką jest powoływanie specjalnych zespołów do obsługi inwestora.

- Kraków, Warszawa czy Trójmiasto, nie muszą się tak starać, bo do nich biznes sam przychodzi. Ale już na przykład Płock czy Koszalin powinny zabiegać o zainteresowanie firm. Sandomierz już pokazał, że w mniejszym mieście można nie tylko kręcić popularny serial, ale też otworzyć centrum usług wspólnych – podkreśla Paweł Panczyj.

Jednocześnie zaznacza, że dzisiaj inwestorowi nie wystarczy prezentacja wyliczająca zalety komunikacji czy wyższe szkoły i absolwentów. – Bezcenny jest osobisty kontakt z kompetentnym project managerem, który wysłucha inwestora. Tu Bydgoszcz jest bardzo dobrym przykładem – mówi Paweł Panczyj.

Jego zdaniem duże znacznie ma też jakość życia w danym mieście. - Biznes pojawi się tam, gdzie ludzie chcą mieszkać. Jeśli będą pracować, zarabiać i mieć okazję fajnie spędzać czas - inwestorzy to docenią i odbiorą jako atut także biznesowy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA