PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Immofinanz wypłaci 169 mln euro dywidendy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 paź 2013 17:43

Immofinanz wypłaci 169 mln euro dywidendy

XX Walne Zgromadzanie Akcjonariuszy Immofinanz AG, które odbyło się 2. października zatwierdziło wypłatę dywidendy w wysokości 0,15 euro na akcję za rok finansowy 2012/13. Podejmując tę uchwałę, akcjonariusze poparli jednocześnie wcześniejszą rekomendację zarządu i rady nadzorczej w tym zakresie. Immofinanz wypłaci łącznie 169,3 mln euro dywidendy (152,4 mln euro pod odjęciu akcji Skarbu Państwa).

REKLAMA

Dywidenda zostanie wypłacona akcjonariuszom według stanu posiadania akcji na dzień 4 października, a sam transfer środków nastąpi 11 października.

Zgodnie z § 4 (12) austriackiej ustawy o podatku dochodowym, dywidenda sklasyfikowana jest jako zwrot kapitału, co oznacza, że jest wolna od podatku dla osób fizycznych zamieszkałych w Austrii, które posiadają akcje Immofinanz jako część ich majątku prywatnego.

Uczestnicy WZA zostali również poinformowani, że dotychczasowy dyrektor operacyjny Immofinanz Group Daniel Riedl został mianowany prezesem zarządu Buwog, spółki zależnej Immofinanz specjalizującej się w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. Obecnie w samej spółce Buwogtrwają przygotowania do jej debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie, co ma nastąpić w 2014 roku. W pierwszym etapie zaangażowanie finansowe Immofinanz w spółkę Buwog zostanie zmniejszone ze 100 proc. do mniej niż 50 proc. Sprzedaż większościowego pakietu akcji zostanie przeprowadzona poprzez tzw. „spin off" lub w ramach publicznej oferty akcji (IPO).

Do momentu planowanego debiutu Buwog na giełdzie, Daniel Riedl pozostanie w zarządzie Immofinanz, gdzie jest odpowiedzialny za rozwój portfela nieruchomościowego, zarządzanie i obrót w segmencie mieszkaniowym, jak również za kwestie osobowe, IT i marketingu. Daniel Riedl jest także od początku 2012 roku przewodniczącym Rady Nadzorczej Buwog. Obowiązki kierowania radą przejmie w przyszłości Vitus Eckert - z zawodu adwokat i partner w firmie Eckert Fries Prokopp Rechtsanwälte GmbH w Baden bei Wien, który aktualnie jest również członkiem rady nadzorczej Immofinanz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA