PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Industrialny charakter biurowych wnętrz przyciąga najemców

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 mar 2016 16:26

Industrialny charakter biurowych wnętrz przyciąga najemców Dzielna 60, fot. yassenhristov.com

Duży open space, gabinet i wygodna salka do spotkań, ale w rozkładzie dającym przestrzeń, światło oraz pewnego rodzaju wyciszenie w pracy - te czynniki zadecydowały o wyborze warszawskiego kompleksu Dzielna 60 przez kolejnego najemcę.

REKLAMA

 - Od dłuższego czasu szukaliśmy ciekawej i nietypowej powierzchni w granicach śródmieścia, która będzie alternatywą dla biurowców klasy A. Moje potrzeby dla firmy składającej się z agencji marketingowej bfagencja.pl oraz Big Four Group, zajmującej się doradztwem strategicznym i biznesowym były dość proste: duży open space, gabinet i wygodna salka do spotkań, ale w rozkładzie dającym przestrzeń, światło oraz pewnego rodzaju wyciszenie w pracy. Natomiast takich miejsc w śródmieściu nie znaliśmy. Same koszty biur w centrum pozwalały na znacznie mniejsze powierzchnie, a brak elastyczności wynajmujących (co do zmian, aranżacji i samych kosztów) trochę odstraszał - mówi Marcin Wystrychowski, właściciel firmy.

Dzielna 60 i deweloper - Ochnik Development - zaoferował bardzo nietypową powierzchnię, 120 mkw. na parterze w powierzchni stworzonej po istniejącej stacji Trafo (rozdzielni elektrycznej dostarczającej prąd dla całej fabryki tytoniu oraz w ostatnich latach do całego kompleksu biurowego). Lokal ten, wysoki prawie na 5 metrów, był ostatnim na rewitalizowanej od kilku lat inwestycji Dzielna60. Teren ten obejmuje dawną fabrykę tabaczną Noblesse którą w 1924 przejął Polski Monopol Tytoniowy. A same biura mieszczą się w budynku, który jako jeden z pierwszych w Warszawie został wzniesiony w technologii słupowo-płytowej.

W momencie decyzji, powierzchnia nie była otwarta, a stanowiła to, co zostało po demontażu dawnej stacji Trafo. W miejscu dzisiejszego gabinetu i salki konferencyjnej były głębokie na trzy metry dziury, z których wyciągnięto wcześniej trzy wielkie transformatory. W drugiej części biura podłoga była na różnych poziomach, a nowe okna były dopiero co wstawiane. Tak więc w momencie podpisania umowy całość wymagała nie tyle wyczucia, co da się docelowo zrobić, ale pełnego zaprojektowania od zera, zaczynając od układu funkcjonalnego, wszelkich instalacji, ścianek działowych i szkła i wylewek a kończąc na wystroju i pełnym wykończeniu.

Najemca postanowił „wpisać się” w styl budynku, jego historię i maksymalnie utrzymać jego loftowy i oryginalny charakter.

 - Inspiracją były nowoczesne powierzchnie w Londynie czy Nowym Jorku, loftowe, ale łączące historię i stare elementy z bardzo nowoczesnymi akcentami. Natomiast sam projekt, akcenty i wykończenie to jednak mix naszych własnych przemyśleń i projektów, tego co dodał właściciel i wykonawca. Stąd mamy zarówno skute wszelkie tynki z lat 50tych i odsłonięte ściany z strukturą cegieł, mamy gołe betonowe słupy i widoczne wszelkie nierówności na ścianach i suficie. To wszystko w miksie z nowoczesnym oświetleniem i szklanymi ściankami działowymi - opowiada Marcin Wystrychowski.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA