PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Infosys, Nordea, Fujitsu i AMG.net powiększą centra usług w Łodzi

  • Autor: Propertynews.pl, Anna Liszka
  • 28 lip 2014 10:29

Infosys, Nordea, Fujitsu i AMG.net powiększą centra usług w Łodzi

W Łodzi w sektorze usług dla biznesu pracuje ok. 10 tys. osób, z czego 1,5 tys. zostało zatrudnionych w 2013 roku. - Łódzcy inwestorzy wykorzystują sprzyjające środowisko biznesowe i udoskonalają swoją ofertę, poszerzając zakres usług. Przykładem może być największy pracodawca w regionie - firma Infosys, która zatrudnia ponad 2 tys. osób i zapowiada rekrutację dla kolejnych 400-500 - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

REKLAMA

Infosys poszukuje zarówno osób z doświadczeniem (głównie w obszarze finansów, zarządzania bazami danych i wdrożenia projektów z obszaru SAP), jak i tych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy.

Jak mówi Hanna Zdanowska, o 100 miejsc pracy w 2014 roku zwiększy zatrudnienie także Nordea Operation Center. W łódzkim centrum pracę znajdą nie tylko absolwenci i specjaliści w dziedzinie outsourcingu. Firma poszukuje także osób starszych, posiadających wykształcenie średnie i niekoniecznie mówiących po angielsku.

- Intensywny rozwój sektora ITO i IT widoczny jest poprzez działalność takich firm jak Ericpol, Tom Tom, Accenture czy Fujitsu Technology Solutions. Ta ostatnia odebrała zezwolenie na drugi projekt w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Będzie on polegać na rozbudowie firmy i wprowadzeniu nowych usług. Fujitsu deklaruje inwestycje do końca 2017 roku w wysokości 1,5 mln zł i zwiększenie zatrudnienia o 200 osób - wyjaśnia prezydent miasta.

Kolejne 100 nowych miejsc pracy, głównie dla programistów, powstanie w łódzkim oddziale AMG.net, dostawcy rozwiązań informatycznych. Nowa strategia Grupy Bull, do której należy AMG.net, zakłada stworzenie głównych centrów kompetencyjnych i technologicznych w Madrycie, Marsylii i Łodzi.

- Zapisy Strategii Zintegrowanego Rozwoju Łodzi na 2020+ przedstawiają sektor BPO i IT jako jeden z kluczowych i najbardziej perspektywicznych sektorów przemysłu w Łodzi. Pozostałe priorytetowe dla miasta gałęzie przemysłu to m.in. AGD, logistyka i transport  - podsumowuje Hanna Zdanowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA