PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Infosys, Nordea, Fujitsu i AMG.net powiększą centra usług w Łodzi

  • Autor: Propertynews.pl, Anna Liszka
  • 28 lip 2014 10:29

Infosys, Nordea, Fujitsu i AMG.net powiększą centra usług w Łodzi

W Łodzi w sektorze usług dla biznesu pracuje ok. 10 tys. osób, z czego 1,5 tys. zostało zatrudnionych w 2013 roku. - Łódzcy inwestorzy wykorzystują sprzyjające środowisko biznesowe i udoskonalają swoją ofertę, poszerzając zakres usług. Przykładem może być największy pracodawca w regionie - firma Infosys, która zatrudnia ponad 2 tys. osób i zapowiada rekrutację dla kolejnych 400-500 - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

REKLAMA

Infosys poszukuje zarówno osób z doświadczeniem (głównie w obszarze finansów, zarządzania bazami danych i wdrożenia projektów z obszaru SAP), jak i tych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy.

Jak mówi Hanna Zdanowska, o 100 miejsc pracy w 2014 roku zwiększy zatrudnienie także Nordea Operation Center. W łódzkim centrum pracę znajdą nie tylko absolwenci i specjaliści w dziedzinie outsourcingu. Firma poszukuje także osób starszych, posiadających wykształcenie średnie i niekoniecznie mówiących po angielsku.

- Intensywny rozwój sektora ITO i IT widoczny jest poprzez działalność takich firm jak Ericpol, Tom Tom, Accenture czy Fujitsu Technology Solutions. Ta ostatnia odebrała zezwolenie na drugi projekt w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Będzie on polegać na rozbudowie firmy i wprowadzeniu nowych usług. Fujitsu deklaruje inwestycje do końca 2017 roku w wysokości 1,5 mln zł i zwiększenie zatrudnienia o 200 osób - wyjaśnia prezydent miasta.

Kolejne 100 nowych miejsc pracy, głównie dla programistów, powstanie w łódzkim oddziale AMG.net, dostawcy rozwiązań informatycznych. Nowa strategia Grupy Bull, do której należy AMG.net, zakłada stworzenie głównych centrów kompetencyjnych i technologicznych w Madrycie, Marsylii i Łodzi.

- Zapisy Strategii Zintegrowanego Rozwoju Łodzi na 2020+ przedstawiają sektor BPO i IT jako jeden z kluczowych i najbardziej perspektywicznych sektorów przemysłu w Łodzi. Pozostałe priorytetowe dla miasta gałęzie przemysłu to m.in. AGD, logistyka i transport  - podsumowuje Hanna Zdanowska.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA