PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Interbud-Lublin szuka szansy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 lut 2017 11:12

Interbud-Lublin szuka szansy Fot. PTWP

Firma Interbud-Lublin otrzymała zawiadomienie od sądu w Lublinie w sprawie wejścia w postępowanie układowe w ramach przepisów prawa restrukturyzacyjnego.

REKLAMA

Jak podaje Interbud-Lublin, dotychczasowy plan restrukturyzacyjny zostanie zweryfikowany. W razie potrzeby niezbędna będzie jego aktualizacja. 

Firma Interbud-Lublin złożyła wniosek o otwarcie postępowania układowego w procesie restrukturyzacji działalności w lipcu 2016 roku. 

Zgodnie z wnioskiem, firma chce przeprowadzić wiele działań, które mają uzdrowić jej wyniki finansowe. Jako jeden z najważniejszych podaje dezinwestycję części nieruchomości. 

Na sprzedaż wystawione mogą zostać m.in. biurowiec przy ul. Turystycznej w Lublinie - obecna siedziba spółki oraz nieruchomości inwestycyjne przy ul. Gęsiej w Lublinie i w Kraśniku. Jeśli udałoby się znaleźć zainteresowany podmiot, pozwoliłoby to na pozyskanie kilkunastu milionów złotych gotówki. Spółka szacuje że udałoby się to zrealizować maksymalnie do I kwartału 2017 roku.

Interbud-Lublin chce również ograniczyć koszty działalności bieżącej. Obecnie co miesiąc kosztuje to 300 tys. złotych. Planowana redukcja ma doprowadzić do obniżenia kosztów do 200 tys. złotych, co przyniesie 1,2 mln złotych oszczędności rocznie.

Trzeci proces polegać będzie na rezygnacji z pozyskiwania zleceń jako wykonawca prac budowlano-montażowych. Firma chce skoncentrować się na działalności deweloperskiej, głównie mieszkaniowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA