PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Interim - czy ten zawód będzie receptą na brak kadr?

  • Autor: Propertynews.pl/Grażyna Kuryłło
  • 04 lip 2017 09:49

Interim - czy ten zawód będzie receptą na brak kadr? Piotr Goliński, prezes zarządu firmy doradczej CTER. Fot. www.cter.pl

Wysoko kwalifikowany agent do zadań specjalnych. Z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu i najczęściej w wieku 50+. Działa w segmencie rynku, na którym bardziej niż młodość ceni się siwy włos albo przerzedzoną fryzurę. W Polsce jest ich około 400. – To kropelka w morzu rynku pracy, ale obserwujemy, że rośnie pula tych specjalistów – tłumaczy Piotr Goliński, prezes zarządu firmy doradczej CTER.

REKLAMA

Z takich projektowo ukierunkowanych menedżerów najczęściej korzystają fundusze inwestycyjne, które, kupując nową firmę, potrzebują ludzi w zarządzie, gwarantujących zwrot z inwestycji. Inną opcją są globalne korporacje tworzące oddziały za granicą. Wtedy także przydaje się interim, bo on z dnia na dzień potrafi wejść w nową rolę i zbudować wartość dla właściciela.

Interimami w większości są ludzie 50+. Wynika to z faktu, że mają wieloletnie doświadczenie przydatne w wielu różnych branżowo projektach interimowych.

– Poza tym bardzo ważna jest ich sytuacja życiowa, która pozwala nie pracować na etacie. Muszą mieć odłożone oszczędności, spłacony kredyt na dom czy mieszkanie i dorosłe, samodzielne dzieci – przyznaje Piotr Goliński, prezes zarządu firmy doradczej CTER.

Kolejną zaletą interimów jest to, że najczęściej już nie chcą brać udziału w grach korporacyjnych, tylko skupiają się na zadaniach. – Oczywiście są przykłady, że interimami decydują się zostać młodsi specjaliści, ale w większości jednak są to osoby 50+, bo mają wiedzę i kompetencje – podkreśla Piotr Goliński.

Dodaje, że są dwa najbardziej typowe odmiany interimu. Pierwsza dotyczy realizacji konkretnych projektów, o dobrze określonym celu, zakresie i harmonogramie – np. restrukturyzacji firmy, ponieważ wtedy wiadomo, że menadżerowie będę się kierowali interesem właściciela, a nie sentymentem. Drugi rodzaj zadań, które się powierza interimom, jest gap management, czyli sytuacja, gdy firma traci z dnia na dzień ważnego menedżera. Wtedy jednak interim nie ma zadania specjalnego, tylko musi zapewnić utrzymanie funkcji zarządzania w firmie.

 

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA