PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestor z Norwegii wybrał Gdańsk

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 lut 2014 09:38

Inwestor z Norwegii wybrał Gdańsk

Powel AS, firma tworząca oprogramowanie i dostarczająca usługi z nim związane dla przedsiębiorstw energetycznych, samorządów terytorialnych oraz wykonawców robót inżynieryjno-budowlanych, ogłosił otwarcie nowego biura w Gdańsku.

REKLAMA

Oprogramowanie tworzone w Gdańsku służyć będzie do optymalizacji wytwarzanej energii elektrycznej w elektrowniach wodnych, słonecznych i wiatrowych oraz do zarządzania inteligentnymi sieciami energetycznymi, wodnymi i ściekowymi, jak również do wspomagania pracy przedsiębiorstw zajmujących się inżynierią lądową.

Nowe biuro znajduje się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.  - Cieszymy się bardzo z nowego oddziału w Gdańsku, mieście dysponującym wysoko wykwalifikowaną kadrą techniczną. Nowy oddział wspomagać będzie rozwój nowoczesnego oraz innowacyjnego oprogramowania. Spodziewamy się, że gdańskie biuro znacząco przyczyni się do rozwoju zaawansowanych technologii, wymaganych przez europejskich producentów energii elektrycznej i operatorów sieci - powiedział Tom A. Røtting, wiceprezes firmy Powel AS.

- Wybór Gdańska i wejście do Trójmiasta firmy Powel potwierdza coraz mocniejszą pozycję regionu pomorskiego na mapie inwestycji w branży IT. Jest także efektem świadomej strategii realizowanej przez nas w ostatnich latach w pozyskiwaniu inwestycji zagranicznych. W Trójmieście inwestorzy mogą liczyć nie tylko na dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry technicznej i na wysoki poziom edukacji, ale także na przyjazne i gotowe do współpracy środowisko biznesowe oraz atrakcyjną ofertę kulturalno-oświatową, rozrywkową i sportową. To ważne wyróżnienie dla naszego województwa i nagrodzenie wspólnych wysiłków. Cieszę się, że Pomorze zostało wybrane jako najlepsza lokalizacja dla tego projektu - powiedział Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA