PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestorzy Centrum Koneser uzgodnili szczegóły współpracy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 mar 2015 13:53

Inwestorzy Centrum Koneser uzgodnili szczegóły współpracy

Zakończył się kolejny etap przygotowań do rozpoczęcia budowy komercyjnej części Centrum Praskiego Koneser w Warszawie. Inwestorzy projektu powstającego na terenie byłej Warszawskiej Wytwórni Wódek – BBI Development SA oraz Grupa Liebrecht & wooD – uzgodnili ostateczne warunki współpracy.

REKLAMA

Przedwstępna umowa inwestycyjna w sprawie współpracy przy realizacji części Centrum Praskiego Koneser pełniącej funkcje handlowe, biznesowe i kulturalne, została zawarta przez BBI Development oraz Liebrecht & wooD w sierpniu 2013 roku. Zgodnie z ostatecznymi ustaleniami, wkład Liebrecht & wooD w projekt wyniesie około 70 mln zł, natomiast BBI Development wniesie do spółki celowej grunt oraz około 22 mln zł. Całkowita wartość inwestycji wyniesie około 120 mln euro.

Do tej pory inwestorzy otrzymali 7 z 10 ostatecznych pozwoleń niezbędnych do rozpoczęcia budowy komercyjnej części Konesera. Wybór generalnego wykonawcy części podziemnej projektu planowany jest na czerwiec 2015, a prace budowlane ruszą latem 2015. Równolegle, rozpocznie się proces wynajmu powierzchni dostępnych w Koneserze. Oddanie do użytku całości planowane jest w 2017 roku.

- Ten projekt, wyjątkowy pod względem skali i mnogości funkcji, jest szansą na przywrócenie tej części miasta mieszkańcom Pragi i całej Warszawy, a także turystom. Jestem przekonany, że potrafimy połączyć unikalny charakter tej lokalizacji z nowoczesnością. Mając na uwadze efekty dotychczasowej współpracy pomiędzy Liebrecht & wooD i BBI Development, tym bardziej niecierpliwie czekamy na wbicie pierwszej łopaty - powiedział Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Grupy Liebrecht & wooD.

- Jesteśmy podekscytowani kolejnym, po sukcesie Placu Unii, projektem, który zrealizujemy w Warszawie wspólnie z Liebrecht & wooD. Nasi partnerzy zapewnią międzynarodowe doświadczenie oraz inspirację, jak przekształcić post-industrialną przestrzeń w tętniące życiem centrum, w którym warszawiacy będą mogli pracować, mieszkać i spędzać wolny czas - powiedział Rafał Szczepański, wiceprezes zarządu BBI Development S.A.

Centrum Praskie Koneser to ponad 300 lokali mieszkalnych, realizowanych samodzielnie przez BBI Development, 25 500 mkw. biur klasy A i B+ oraz 21 000 mkw. powierzchni handlowej, w tym centrum konferencyjne, hotel oraz pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki. Projekt architektoniczny opracowany przez pracownię Juvenes zakłada gruntowną rewitalizację dawnych budynków fabrycznych oraz powstanie nowych obiektów w miejsce zabudowań niewpisanych do rejestru zabytków.

W przestrzeni Konesera przeznaczonej na wynajem, oprócz biur, znajdą się butiki i sklepy, kawiarnie i restauracje oraz punkty usługowe. Obiekt położony będzie w kwartale ulic: Ząbkowskiej, Markowskiej, Białostockiej i Nieporęckiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • daab 2015-04-05 23:05:40
    Oni razem zrealizowali już Plac Unii, chyba nikt nie zaprzeczy, że jeden z bardziej udanych budynków w Warszawie. Koneser te biura, usługi, muzeum, cała przestrzeń publiczna, praktycznie taki miejski kwartał to jest ogromne wyzwanie, ale myślę, że jak oni będą to robić wspólnie to to będzie fajny projekt i w ogóle coś niespotykanego i to nie tylko na Pradze, ale w Warszawie pierwsza taka postindustrialna inwestycja

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA