PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestorzy szukają okazji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 sie 2017 08:11

Inwestorzy szukają okazji Przemysław Felicki, dyrektor, Rynki Kapitałowe, CBRE

Aktywność inwestorów pozostaje na wysokim poziomie. Jak zapewnia Przemysław Felicki z CBRE, do najbardziej poszukiwanych aktywów należą biura i centra handlowe.

REKLAMA

- Niezależnie od sektora, inwestorzy poszukują produktów stabilnych czyli odpowiednio skomercjalizowanych, spełniających wymagania najemców pod kątem technicznym, rynkowych czynszach, które w perspektywie długoletniej będą gwarantowały stabilne przychody. Duża część inwestorów poszukuje takich produktów z perspektywą zawarcia umów długoletnich, czyli ponadprzeciętnych – na rynku polskim umowy są zawierane najczęściej na okres około pięciu lat, natomiast tę grupę inwestorów interesują umowy na okres powyżej siedmiu, a niekiedy nawet powyżej dziesięciu lat - tłumaczy Felicki.

Jak zaznacza, pomimo że obecna sytuacja polityczna w Polsce jest brana pod uwagę przy decyzjach inwestycyjnych, to nie ma ona wielkiego wpływu na osłabienie atrakcyjności kraju. - Temat stabilizacji i niepewności politycznej w Polsce oczywiście jest dyskutowany, jednak należy podkreślić, że w obliczu obecnej, niestabilnej sytuacji politycznej na świecie oraz niespodziewanymi zmianami w polityce wewnętrznej wielu krajów – Brexit na Wyspach, wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych czy zbliżające się wybory we Francji i Niemczech sprawiają, że Polska wpisuje się w ten większy obraz. Inwestorzy akceptują ryzyko i ujmują je w cenie, natomiast nie wstrzymują swoich akwizycji z uwagi na sytuację polityczną w Polsce i nie spodziewamy się, aby Polska miała zostać zmarginalizowana z uwagi na ryzyko polityczne - komentuje.

Ponadto potencjał gospodarczy Polski jest oceniany pozytywnie. - W obliczu ostatnich kilku lat dobrego rozwoju gospodarczego, prognozy dla kraju pozostają dobre, kondycja rynku najmu, zarówno od strony podażowej, jak i popytowej, jest stabilna, a Polska i Warszawa plasują się w czołówce krajów i miast w zakresie dynamiki rozwoju ze strony najemców - zaznacza Felicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA