PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestorzy z sektorów IT i finanse polubili Poznań

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 kwi 2015 18:14

Poznań jest atrakcyjnym miastem dla nowych, zagranicznych inwestorów. Obecnie funkcjonuje tu 50 centrów operacyjnych z sektora usług wspólnych i IT.

REKLAMA

Tylko w 2013 roku aż 7 nowych firm otworzyło w Poznaniu swoje biura, głównie w formie międzynarodowych centrów usług z zakresu IT, finansów i księgowości, a także usług badawczo-rozwojowych.

Poznań specjalizuje się w sektorach IT i Finanse – w 2014 roku miasto zajęło 3. miejsce pod względem wzrostu zatrudnienia w centrach usług wspólnych oraz w sektorach Information Technology Outsourcing i Research & Development. W ciągu ostatnich kilku lat w sektorze IT w Poznaniu zdecydowanie zwiększył się popyt na specjalistów z tej dziedziny.

Jak wynika z danych przedstawionych przez Urząd Miasta Poznania, bardzo ważny dla stolicy regionu sektor usług dla biznesu zatrudniał w 2014 roku 9000 pracowników.

To powoduje, że wielkopolski rynek pracy jest jednym z najbardziej dynamicznych w Polsce. Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia w marcu bieżącego roku w Polsce wyniosła 11,7%, podczas gdy w województwie wielkopolskim 8%, a w Poznaniu – już tylko 3,3%.

Bliskość granicy polsko-niemieckiej, bardzo dobre połączenia komunikacyjne z innymi miastami, a także świetnie rozwinięta infrastruktura to tylko niektóre zalety Poznania, wpływające na coraz większe zainteresowanie miastem wśród firm z zagranicznym kapitałem. Jest to świetna prognoza dla absolwentów i studentów uczelni poznańskich, którzy nie powinni odczuwać braku odpowiednich ofert pracy w tym regionie.

Zdaniem Konrada Mazurka, dyrektora regionalnego Antal International, na rozwój Poznania
i całego regionu wielkopolskiego duży wpływ ma współpraca poznańskich uczelni z firmami posiadającymi w tym regionie swoje oddziały. - Firmy z Wielkopolski chętnie zatrudniają studentów kierunków technicznych i lingwistycznych na praktyki i staże. Najczęściej osoby te, po skończeniu studiów mogą liczyć na interesujące oferty pracy. To powoduje, że młodzi ludzie coraz częściej wybierają się na studia właśnie do Poznania – komentuje Konrad Mazurek.

Jak wynika z najnowszej, 5. edycji raportu Antal „Najbardziej Pożądani Pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów”, pracownicy z sektora SSC/BPO najbardziej doceniają w pracy stabilność zatrudnienia, możliwość awansu oraz wielkość i prestiż firmy. To pokazuje, że pracodawcy z tego sektora podczas planowania ścieżek awansu w strukturach firmy, powinni zwrócić uwagę na te trzy aspekty. Z badania wynika też, że niemalże co trzeci kandydat czerpie opinie o firmie od znajomych, którzy w niej pracują (28%). Co piąta osoba jako źródło informacji wskazuje internet (20%), a 17% respondentów kieruje się publikacjami na temat danego pracodawcy w mediach. Jest to dowód na to, że bardzo ważna jest opinia o firmie wśród jej pracowników, gdyż to oni są największą wizytówką firmy.

 

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA