PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestorzy z sektorów IT i finanse polubili Poznań

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 kwi 2015 18:14

Poznań jest atrakcyjnym miastem dla nowych, zagranicznych inwestorów. Obecnie funkcjonuje tu 50 centrów operacyjnych z sektora usług wspólnych i IT.

REKLAMA

Tylko w 2013 roku aż 7 nowych firm otworzyło w Poznaniu swoje biura, głównie w formie międzynarodowych centrów usług z zakresu IT, finansów i księgowości, a także usług badawczo-rozwojowych.

Poznań specjalizuje się w sektorach IT i Finanse – w 2014 roku miasto zajęło 3. miejsce pod względem wzrostu zatrudnienia w centrach usług wspólnych oraz w sektorach Information Technology Outsourcing i Research & Development. W ciągu ostatnich kilku lat w sektorze IT w Poznaniu zdecydowanie zwiększył się popyt na specjalistów z tej dziedziny.

Jak wynika z danych przedstawionych przez Urząd Miasta Poznania, bardzo ważny dla stolicy regionu sektor usług dla biznesu zatrudniał w 2014 roku 9000 pracowników.

To powoduje, że wielkopolski rynek pracy jest jednym z najbardziej dynamicznych w Polsce. Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia w marcu bieżącego roku w Polsce wyniosła 11,7%, podczas gdy w województwie wielkopolskim 8%, a w Poznaniu – już tylko 3,3%.

Bliskość granicy polsko-niemieckiej, bardzo dobre połączenia komunikacyjne z innymi miastami, a także świetnie rozwinięta infrastruktura to tylko niektóre zalety Poznania, wpływające na coraz większe zainteresowanie miastem wśród firm z zagranicznym kapitałem. Jest to świetna prognoza dla absolwentów i studentów uczelni poznańskich, którzy nie powinni odczuwać braku odpowiednich ofert pracy w tym regionie.

Zdaniem Konrada Mazurka, dyrektora regionalnego Antal International, na rozwój Poznania
i całego regionu wielkopolskiego duży wpływ ma współpraca poznańskich uczelni z firmami posiadającymi w tym regionie swoje oddziały. - Firmy z Wielkopolski chętnie zatrudniają studentów kierunków technicznych i lingwistycznych na praktyki i staże. Najczęściej osoby te, po skończeniu studiów mogą liczyć na interesujące oferty pracy. To powoduje, że młodzi ludzie coraz częściej wybierają się na studia właśnie do Poznania – komentuje Konrad Mazurek.

Jak wynika z najnowszej, 5. edycji raportu Antal „Najbardziej Pożądani Pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów”, pracownicy z sektora SSC/BPO najbardziej doceniają w pracy stabilność zatrudnienia, możliwość awansu oraz wielkość i prestiż firmy. To pokazuje, że pracodawcy z tego sektora podczas planowania ścieżek awansu w strukturach firmy, powinni zwrócić uwagę na te trzy aspekty. Z badania wynika też, że niemalże co trzeci kandydat czerpie opinie o firmie od znajomych, którzy w niej pracują (28%). Co piąta osoba jako źródło informacji wskazuje internet (20%), a 17% respondentów kieruje się publikacjami na temat danego pracodawcy w mediach. Jest to dowód na to, że bardzo ważna jest opinia o firmie wśród jej pracowników, gdyż to oni są największą wizytówką firmy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA