PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestycja w stylu OFF. Dwa biurowce z kamieniem węgielnym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 maj 2017 11:44

Inwestycja w stylu OFF. Dwa biurowce z kamieniem węgielnym Off Piotrkowska

25 maja otwarto nowy rozdział w historii kompleksu OFF Piotrkowska Center w Łodzi. Centrum przemysłów kreatywnych, które zajmuje teren XIX-wiecznej fabryki bawełny Franciszka Ramischa, już za nieco ponad rok wzbogaci się o nowe i odrestaurowane przestrzenie. W czwartek wkopano kamień węgielny pod realizację dwóch inwestycji: Teal Office i Sepia Office.

REKLAMA

– Ruszamy z długo wyczekiwaną rewitalizacją fabryki Ramischa. Od samego początku projektu OFF Piotrkowska Center mieliśmy w planach renowację części budynków oraz budowę nowych – tymi słowami przywitał gości wydarzenia Michał Styś, dyrektor zarządzający OPG Property Professionals, zarządcy kompleksu.

– Założenie jest takie, by oprócz gastronomii i lokali kreatywnych, OFF oferował także przestrzeń biurową, tworzył nowe miejsca pracy oraz otwierał się na nowe branże, takie jak na przykład IT – dodał.

A już za rok założenia, plany i wizualizacje zamienią się w rzeczywistość. Pierwsza inwestycja to naszpikowany nowoczesnymi technologiami budynek biurowo-usługowy klasy A, który powstanie od podstaw i zostanie harmonijnie wklejony w pusty plac przy pasażu OFFa. Dzięki wzmocnionemu stropowi lokale usługowe znajdą się nie tylko na parterze, ale i na pierwszym piętrze. Kolejne kondygnacje to biura, a na samej górze – taras i dach zielony.

Nowy obiekt przylegać będzie do charakterystycznego budynku fabrycznego z wieżą, w którym dawniej mieścił się magazyn wysoki i skarbiec, a który już wkrótce zaadaptowany zostanie do ponownego użytku jako Sepia Office. Pieczołowite odrestaurowanie historycznych detali pozwoli przenieść się do końcówki XIX wieku i zobaczyć budynek takim, jakim był w chwili uruchomienia pierwszych maszyn włókienniczych.

W ramach obu inwestycji łącznie powstanie 3665 mkw. nowej przestrzeni biurowej dedykowanej branży IT, SSC i BPO, a także 730 mkw. powierzchni usługowej, którą zajmą kolejne modne knajpki i restauracje. Jak podkreślił Michał Styś, mimo stosunkowo niedużej skali, nie jest to z pewnością przedsięwzięcie, obok którego można przejść obojętnie.

– Nie jest to być może największa inwestycja, jaka dzieje się w mieście. Nie wiąże się też z największymi pieniędzmi, jakie inwestuje się aktualnie w Łodzi. Ale co ważne: jest to inwestycja, która wielu łodzianom leży na sercu, a która stanie się częścią siódmego cudu Polski, jak głosami czytelników National Geographic Traveler okrzyknięty został OFF – wyjaśniał.

– Wszystkim osobom związanym z inwestycją zależy na tym, by uszanować to, dlaczego OFF wygrał, i by tego nie zepsuć. W stare mury z czerwonej cegły, które zostaną odświeżone, zostanie więc na nowo tchnięte życie. Wszystkie elementy konstrukcyjne, tak charakterystyczne dla fabrycznej architektury Łodzi, zostaną zachowane: żeliwne słupy, drewniane stropy, wielkie okna. Duch OFFa zostanie zachowany – podkreślał szef OPG Property Professionals.

  • 1
  • 2
  • oszukany 2017-06-02 18:28:20
    Jasne Powstanie kolejny "cudowny" biurowiec. I będzie po Off. Zostanie on zasłonięte tak samo jak EC. A pic polega na tym, w dalszych planach od dawna nie było Off

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - RD BUDPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA