PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestycje na rynku CEE osiągnęły 5,5 mln euro

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 paź 2015 08:03

Inwestycje na rynku CEE osiągnęły 5,5 mln euro Kevin Turpin, dy. Działu Badań Rynku i Doradztwa w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL

W okresie od I do III kw. 2015 r. w regionie Europy Środkowo – Wschodniej sfinalizowano transakcje o łącznej wartości ok. 5,5 mld euro - pokazuje wstępne podsumowanie transakcji inwestycyjnych przygotowane przez frmę doradczą JLL. 

REKLAMA

Latem odnotowano znaczący wzrost aktywności w całej Europie Środkowo-Wschodniej, co przełożyło się na bardzo dobre wyniki transakcyjne. Według wstępnych szacunków, w samym tylko III kw. 2015 r. łączny wolumen umów kupna/sprzedaży nieruchomości w regionie przekroczył 2,8 mld euro. Wynik ten obrazuje jeden z najlepszych trzecich kwartałów w historii rynku i jest tylko nieznacznie niższy od rekordowego wyniku z 2007 roku.

W rezultacie, według wstępnych szacunków, wolumen transakcji inwestycyjnych zrealizowanych od początku roku do końca września wyniósł ok. 5,5 mld euro, co stanowi 22 proc. wzrost rok do roku.

- Ostatni kwartał roku jest szczególnie intensywny dla doradców inwestycyjnych. Biorąc pod uwagę umowy w procesie negocjacji, przewidujemy, że wartość transakcji w regionie ma szansę sięgnąć nawet 8 mld euro na koniec roku. Jeśli do tego dojdzie, 2015 zakończy się najlepszym wynikiem od czasu spowolnienia gospodarczego i trzecim najwyższym rezultatem w ciągu ostatnich 12 lat - komentuje Kevin Turpin, dyrektor Działu Badań Rynku i Doradztwa w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL.

Czechy prowadzą aktualnie pod względem wartości transakcji inwestycyjnych z 43 proc. udziałem w ogólnym regionalnym wolumenie Następna jest Polska – 28 proc. i Rumunia - 11 proc.

Z analiz JL wynika, że stopy kapitalizacji dla najlepszych obiektów biurowych w Warszawie i Pradze kształtują się na poziomie 5.75 – 6.00proc.. W pozostałych segmentach rynku stopy kapitalizacji dla wiodących nieruchomości handlowych wynoszą 5.00 - 5.25proc., a w przypadku magazynowych 6,50 - 6,75 proc..

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA