PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestycje w miastach regionalnych jeszcze nigdy nie były tak popularne

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 paź 2015 17:44

Inwestycje w miastach regionalnych jeszcze nigdy nie były tak popularne Enterprise Park Kraków

Rośnie liczba i wartość transakcji inwestycyjnych na rynkach regionalnych. Popyt na budynki biurowe w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi czy Trójmieście jest coraz większy, a udział rynków regionalnych w całkowitej wartości inwestycyjnej osiągnął historycznie najwyższy poziom.

REKLAMA

Udział rynków regionalnych w całkowitej wartości inwestycyjnej w trzech pierwszych kwartałach 2015 osiągnął niespotykaną dotąd wartość – 60 proc. - wynika z danych firmy Polish Properties.

W tym okresie wartość wszystkich sprzedanych budynków biurowych w Polsce przekroczyła 700 mln euro, z czego zdecydowana większość dotyczyła budynków zlokalizowanych poza Warszawą. Po raz pierwszy w historii rynku nieruchomości w Polsce dominacja rynków regionalnych była tak znaczna. W ostatnich 5 latach udział rynków regionalnych kształtował się bowiem w przedziale 7 proc. - 29 proc. całkowitego wolumenu sektora biurowego.

Spośród trzech największych transakcji w nieruchomości biurowe zakończonych do końca września 2015 tylko jedna dotyczyła budynku zlokalizowanego w Warszawie – była to sprzedaż 50 proc. udziałów w Empark Mokotów Business Park. Dwie kolejne pod względem wartości transakcje biurowe dotyczyły budynku Green Horizon w Łodzi oraz kompleksu Enterprise Park w Krakowie.

Wzrost znaczenia rynków regionalnych związany jest z dojrzewaniem tego rynku. Wysokiej klasy budynki, duży popyt, ograniczone pustostany i stabilne czynsze powodują, że jest to atrakcyjny cel dla inwestorów, którzy kupują biurowce za coraz niższe stopy zwrotu. Na rynku warszawskim najlepsze stopy zwrotu spadły bowiem do poziomu 6 proc., natomiast na rynkach regionalnych do 7 proc.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA