PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestycje w miastach regionalnych jeszcze nigdy nie były tak popularne

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 paź 2015 17:44

Inwestycje w miastach regionalnych jeszcze nigdy nie były tak popularne Enterprise Park Kraków

Rośnie liczba i wartość transakcji inwestycyjnych na rynkach regionalnych. Popyt na budynki biurowe w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi czy Trójmieście jest coraz większy, a udział rynków regionalnych w całkowitej wartości inwestycyjnej osiągnął historycznie najwyższy poziom.

REKLAMA

Udział rynków regionalnych w całkowitej wartości inwestycyjnej w trzech pierwszych kwartałach 2015 osiągnął niespotykaną dotąd wartość – 60 proc. - wynika z danych firmy Polish Properties.

W tym okresie wartość wszystkich sprzedanych budynków biurowych w Polsce przekroczyła 700 mln euro, z czego zdecydowana większość dotyczyła budynków zlokalizowanych poza Warszawą. Po raz pierwszy w historii rynku nieruchomości w Polsce dominacja rynków regionalnych była tak znaczna. W ostatnich 5 latach udział rynków regionalnych kształtował się bowiem w przedziale 7 proc. - 29 proc. całkowitego wolumenu sektora biurowego.

Spośród trzech największych transakcji w nieruchomości biurowe zakończonych do końca września 2015 tylko jedna dotyczyła budynku zlokalizowanego w Warszawie – była to sprzedaż 50 proc. udziałów w Empark Mokotów Business Park. Dwie kolejne pod względem wartości transakcje biurowe dotyczyły budynku Green Horizon w Łodzi oraz kompleksu Enterprise Park w Krakowie.

Wzrost znaczenia rynków regionalnych związany jest z dojrzewaniem tego rynku. Wysokiej klasy budynki, duży popyt, ograniczone pustostany i stabilne czynsze powodują, że jest to atrakcyjny cel dla inwestorów, którzy kupują biurowce za coraz niższe stopy zwrotu. Na rynku warszawskim najlepsze stopy zwrotu spadły bowiem do poziomu 6 proc., natomiast na rynkach regionalnych do 7 proc.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA