PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

IVG poszuka inwestycji w miastach regionalnych

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 maj 2013 11:16

IVG poszuka inwestycji w miastach regionalnych

IVG koncentruje się obecnie na najlepszych obiektach biurowych w Warszawie. W niedalekiej przyszłości fundusz nie wyklucza jednak inwestycji w miastach regionalnych zarówno w obiekty biurowe jak i handlowe. - Nasz zespół cały czas pracuje nad kolejnymi zakupami - zapowiada Maciej Zajdel, dyrektor zarządzający IVG Poland.

REKLAMA

W ubiegłym roku fundusz IVG zebrał ponad 200 mln euro na inwestycje w stolicy Polski od niemieckich firm ubezpieczeniowych, funduszy emerytalnych oraz inwestorów instytucjonalnych z Austrii. Ponad 80 mln euro spośród zgromadzonych środków już zostało wydane na cztery biurowce o łącznej powierzchni 13,5 tys. mkw. - Podpisaliśmy także wstępną umowę zakupu piątego - Le Palais. Nasz zespół cały czas pracuje nad kolejnymi zakupami i zakładamy, że w ciągu najbliższych miesięcy przeprowadzimy kolejne transakcje zakupu wykończonych, dobrze zlokalizowanych i wynajętych biurowców - informuje Maciej Zajdel.

- Mamy nadzieję do końca 2013 roku zakończyć z sukcesem inwestycyjny etap Funduszu IVG Warsaw Fund - dodaje.

- Oprócz funduszu stworzonego specjalnie do inwestowania w nieruchomości w stolicy Polski, mamy jeszcze co najmniej kilka innych europejskich funduszy zarządzanych przez IVG, które bardzo uważnie przyglądają się możliwościom inwestycyjnym nad Wisłą, co mamy nadzieję zaowocuje w najbliższej przyszłości nowym funduszem, tym razem może nawet o nieco większym wolumenie - zdradza Zajdel.

Jego zdaniem rynek inwestycyjny w Polsce jest wciąż bardzo atrakcyjny. Dobre wskaźniki makroekonomiczne i nienajgorsze na tle Uni Europejskiej prognozy gospodarcze na najbliższe lata przyciągają kapitał zarówno europejski jak i międzynarodowy. - Chcilibyśmy bardzo, aby ten pozytywny wizerunek Polski utrzymał sie przez kolejne lata - podsumowuje.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA