PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

IVG przygotowuje kolejny fundusz na rynku nieruchomości komercyjnych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 lut 2014 10:32

IVG przygotowuje kolejny fundusz na rynku nieruchomości komercyjnych

Firma IVG nie zwalnia tempa rozwoju na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. - Sądzę, że na przełomie II i III kwartału 2014 r. możemy rozpocząć budowę kolejnego funduszu, inwestującego głównie w stolicy i głównych miastach regionalnych, gromadzącego środki na takim samym lub nawet wyższym poziomie - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Maciej Zajdel, prezes IVG Poland.

REKLAMA

Firma IVG przygotowuje się do poszerzenia swojej działalności na polskim rynku. Do tej pory wydano 80 proc. z 200 mln euro, jakie zgromadzono w ramach tzw. Funduszu Warszawskiego.

- Prognozuję, że w rozpoczynającym się roku i w ciągu najbliższych lat to właśnie stołeczny rynek, będzie wciąż głównym celem inwestycji w segmencie biurowym w Polsce. Już obecnie Warszawa jest trzecim pod względem płynności rynkiem europejskim po Paryżu i Londynie ze współczynnikiem wolumenu transakcji do dostępnej sprzedaży wynoszącym 259 euro za mkw. powierzchni, co potwierdzają dane z najnowszego raportu IVG „Market Tracker dla Polski". Również dla IVG stolica stanowi główne miejsce inwestycji - tłumaczy Zajdel.

Firma szczególnie uważnie spogląda na inwestycje biurowe w historycznych kamienicach oraz w zmodernizowanych budynkach klasy A na terenie CBD. 

- Podsumowując minione 12 miesięcy z perspektywy osoby zarządzającej aktywami dla wielu różnych funduszy nieruchomości, chciałbym zwrócić uwagę na stosunkowo nowy trend na młodym krajowym rynku inwestycyjnym, który wyraźnie zaznaczył się w 2013 r. i w najbliższych latach będzie miał silny wpływ na omawiany sektor. Inwestowanie w zabytkowe kamienice po gruntowej modernizacji, przekształcone w nowoczesne budynki biurowo-usługowe, bo o tej tendencji mowa - staje się bowiem odrębną kategorią inwestycyjna - komentuje prezes IVG.

- Tego typu obiekty, harmonijnie współtworzą tkankę miejską, w Warszawie są najczęściej zlokalizowane w ścisłym centrum, dzięki czemu zapewniają komfort pracy w sercu miasta: bliski dostęp do wszelkiego rodzaju usług i udogodnień - restauracji, sklepów, placów miejskich, terenów rekreacyjnych i rozbudowanej sieci transportu publicznego. Są także gwarantem posiadania przez najemców „własnego adresu", co jest prawie niemożliwe w tradycyjnych biurowcach, w których siedziby ma kilkadziesiąt firm. Kierunek rozwoju tego trendu obrazują przykłady z ustabilizowanych europejskich rynków, takich jak londyński, niemiecki, czy paryski, gdzie od 60 do 80 proc. transakcji kupna-sprzedaży obiektów biurowych dotyczy właśnie budynków kameralnych, wartych do 50 mln euro - dodaje Zajdel.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA