PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

J.W. Construction ogranicza inwestycje komercyjne

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 mar 2013 20:36

J.W. Construction ogranicza inwestycje komercyjne

W IV kwartale 2012 roku J.W. Construction zanotował zysk netto w wysokości 7,1 mln złotych. To o ponad 30 proc. mniej, niż wynikałoby to z konsensusu PAP. Firma w najbliższym czasie będzie koncentrowała się na inwestycjach mieszkaniowych, ograniczając inwestycje komercyjne i hotelowe.

REKLAMA

J.W Construction odnotował 9,5 mln zł  zysku netto w 2012 r. wobec prawie 32 mln zł zysku rok wcześniej.

Spółka w 2012 roku osiągnęła przychód równy 282,96 mln zł, jest to wynik niższy o 15 % w porównaniu do roku poprzedniego. Na poziom osiągniętych przychodów wpływ miała niższa liczba przekazanych lokali w 2012 roku w stosunku do 2011 roku.

- Priorytetem dla J.W. Construction Holding pozostają projekty deweloperskie, które, w przeciwieństwie do projektów komercyjnych, przynoszą szybki zwrot zainwestowanych środków - przekazali przedstawiciele spółki w liście. 

Jako jeden z celów na 2013 rok spółka podała "Ograniczenie i przesunięcie realizacji projektów komercyjnych oraz hotelowych, ewentualne przyjęcie strategii pozyskiwania partnerów do realizacji tych projektów". Pomimo to firma uznaje tego typu inwestycje za jeden z elementów dywersyfikacji zagrożenia rynkowego. 

J.W. Construction zrealizuje m.in. 70 tys. mkw. powierzchni handlowo-biurowej w inwestycji przy ul. Kasprzaka w Warszawie. Oprócz tego trwają prace przy biurowcu Hanza Tower w Szczecinie.

W 2012 roku J.W. Construction zanotował łącznie 17,4 mln złotych przychodu z tytułu sprzedaży usług hotelarskich.  Obecnie baza hotelowa Spółki obejmuje 4 hotele 500 zlokalizowane w Zegrzu k. Warszawy, Tarnowie Podgórnym, Strykowie, Cieszynie oraz luksusowy, nowo otwarty obiekt „Czarny Potok Resort & SPA" w Krynicy Zdrój. W 2012 roku średnie obłożenie miejsc hotelowych w skali całej sieci Hoteli 500 ukształtowało się na poziomie 31 proc. i nieznacznie spadło w stosunku do roku ubiegłego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA