PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jacek Rostowski: Pierwsze straty po Brexitcie. Odpłyną kadry z londyńskiego City

  • wnp.pl
  • 12 maj 2017 12:16

Jacek Rostowski: Pierwsze straty po Brexitcie. Odpłyną kadry z londyńskiego City Jacek Rostowski, b. minister finansów

W trzecim kwartale ubiegłego roku Wielką Brytanię opuściło już 50 tys. obywateli UE i były to przede wszystkim osoby z wyższym wykształceniem, absolwenci dobrych uczelni - podsumował Jacek Rostowski, b. minister finansów, podczas debaty „Globalne Porozumienie czy protekcjonizm” w trakcie IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Dodał, że ograniczając dopływ emigrantów Brytyjczycy działają na niekorzyść swojej gospodarki, gdyż może to oznaczać odpływ kadr z londyńskiego City.

REKLAMA

- Jeżeli się chce być globalnym centrum finansowym, to trzeba się raczej nastawiać na ściąganie najbardziej kompetentnych ludzi do jednego miejsca - podkreślił Rostowski.

Jak mówił, Wielka Brytania wybrała najbardziej absurdalny moment na to, by stać się „globalną Brytanią”. Stało się to w momencie, gdy Stany Zjednoczone zwróciły się ku protekcjonizmowi - dodał.

Zdaniem Jacka Rostowskiego nie ma szans, by Brytyjczycy skorzystali na Brexicie.

- Unia Europejska zdecydowała, że cztery podstawowe wolności są nierozerwalnie ze sobą związane. To decyzja polityczna i prawidłowa - powiedział były minister finansów, wyjaśniając, że nie można zatem zrezygnować ze swobodnego przepływu osób i jednocześnie korzystać bez ograniczeń z dobrodziejstw wolnego handlu.

- Brytyjczycy nie zdają sobie sprawy, iż to żeby wynegocjować nowy układ handlowy z UE to teraz jest już ich problem - mówił.

Były szef resortu finansów uważa, że Wielka Brytania już zaczyna ponosić straty z powodu Brexitu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA