PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jacek Rostowski: Pierwsze straty po Brexitcie. Odpłyną kadry z londyńskiego City

  • wnp.pl
  • 12 maj 2017 12:16

Jacek Rostowski: Pierwsze straty po Brexitcie. Odpłyną kadry z londyńskiego City Jacek Rostowski, b. minister finansów

W trzecim kwartale ubiegłego roku Wielką Brytanię opuściło już 50 tys. obywateli UE i były to przede wszystkim osoby z wyższym wykształceniem, absolwenci dobrych uczelni - podsumował Jacek Rostowski, b. minister finansów, podczas debaty „Globalne Porozumienie czy protekcjonizm” w trakcie IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Dodał, że ograniczając dopływ emigrantów Brytyjczycy działają na niekorzyść swojej gospodarki, gdyż może to oznaczać odpływ kadr z londyńskiego City.

REKLAMA

- Jeżeli się chce być globalnym centrum finansowym, to trzeba się raczej nastawiać na ściąganie najbardziej kompetentnych ludzi do jednego miejsca - podkreślił Rostowski.

Jak mówił, Wielka Brytania wybrała najbardziej absurdalny moment na to, by stać się „globalną Brytanią”. Stało się to w momencie, gdy Stany Zjednoczone zwróciły się ku protekcjonizmowi - dodał.

Zdaniem Jacka Rostowskiego nie ma szans, by Brytyjczycy skorzystali na Brexicie.

- Unia Europejska zdecydowała, że cztery podstawowe wolności są nierozerwalnie ze sobą związane. To decyzja polityczna i prawidłowa - powiedział były minister finansów, wyjaśniając, że nie można zatem zrezygnować ze swobodnego przepływu osób i jednocześnie korzystać bez ograniczeń z dobrodziejstw wolnego handlu.

- Brytyjczycy nie zdają sobie sprawy, iż to żeby wynegocjować nowy układ handlowy z UE to teraz jest już ich problem - mówił.

Były szef resortu finansów uważa, że Wielka Brytania już zaczyna ponosić straty z powodu Brexitu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA