PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jak poluje Gryf? Skutecznie!

  • Autor: Tomasz Elżbieciak (wnp.pl)
  • 17 sie 2016 11:59

Jak poluje Gryf? Skutecznie! Przemysław Krych, foto: Paweł Pawłowski / Żelazna Studio

Przemysław Krych i Maciej Dyjas konsekwentnie realizują plany i wciąż zaskakują nowymi pomysłami.

REKLAMA

Griffin Real Estate, którym zarządzają Przemyslaw Krych i Maciej Dyjas, bezsprzecznie stał się wiodącym graczem na rynku nieruchomości w Europie Centralnej za sprawą ubiegłorocznego przejęcia Echo Investment.

Fundusz zarządzany przez Griffin, w który zaangażowało się dwóch globalnych potentatów - Oaktree Capital Management oraz Pacific Investment Management Corporation (PIMCO) - finalnie stał się właścicielem niemal 66 proc. akcji Echo Investment, przejmując przy tym m.in. pakiet kontrolny od Michała Sołowowa, jednego z najbogatszych Polaków.

Ta transakcja nie wzięła się, rzecz jasna, z przypadku. Już wcześniej Griffin w swoim portfelu umieścił wiele znaczących inwestycji, takich jak przebudowa i rozbudowa przedwojennego Domu Handlowego Renoma we Wrocławiu, Supersam w Katowicach, a także flagowy projekt rewitalizacji (Hala Koszyki w Warszawie). Firma rozwija też projekty budowy mieszkań na wynajem oraz sieć akademików.

Partnerzy do rozgrywki

Wspomniany już wcześniej fundusz Oaktree od kilku lat należy do strategicznych sojuszników Griffina. - Udało nam się pozyskać takich partnerów jak Oaktree czy PIMCO i zachęcić do inwestycji o wyższej stopie ryzyka, ale też z wyższym zwrotem z kapitału - podkreśla Krych. - Dotychczas z sukcesem te środki inwestowaliśmy - trafiamy odpowiednio w cykle na rynku nieruchomości - tłumaczy.

Jak wskazuje, strategia Griffin Real Estate wynika z doświadczeń nabywanych od 2010 r., gdy firma zaczęła inwestować "oportunistycznie".

- Mam na tu myśli angielskie "opportunity"... Lokowaliśmy właściwy kapitał na właściwym rynku. Wykorzystywaliśmy nadarzające się okazje. Gdybyśmy pozyskiwali kapitał szukający bezpiecznych przedsięwzięć, to pewnie nie odnieślibyśmy takiego sukcesu - stwierdza Krych.

Jego zdaniem, rynek nieruchomości to część polskiej gospodarki najbardziej związana z Zachodem: jest w strefie euro - w tej walucie są czynsze, transakcje oraz stopy zwrotu. Inwestorzy międzynarodowi stanowią w Polsce ok. 95 proc. rynku nieruchomości.

Z drugiej strony, na tle rozwiniętych gospodarek wciąż pozostaje wiele do nadrobienia. Griffin ma jednak narzędzia, by w tym sektorze zachowywać żółtą koszulkę lidera.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA