PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jak rozwijać rynek pracowników dla sektora nowoczesnych usług? Potrzebna współpraca uczelni i biznesu

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 22 lis 2016 11:56

Jak rozwijać rynek pracowników dla sektora nowoczesnych usług? Potrzebna współpraca uczelni i biznesu Prelegenci sesji na Property Forum Wrocław 2016

W obecnych czasach droga do konkurencyjności regionów to ludzie, edukacja oraz jakość życia. Jednak zasoby ludzkie stają się jednym z największych wyzwań związanych z rozwojem biznesu w Polsce. Jak poradzić sobie z problemem braku rąk do pracy? O tym dyskutowali uczestnicy Property Forum Wrocław.

REKLAMA

We Wrocławiu, w branży produkcyjnej już dwa lata temu było widać rynek pracy pracownika, a w tym roku po raz pierwszy pojawiły się braki kadrowe w sektorze usług. Wystarczy rozejrzeć się po mieście – banerów i reklam zapraszających do pracy, nie brakuje. Czy to nie będzie hamulec dla kolejnych inwestycji? Jednym z naturalnych kierunków - zdaniem prelegentów - jest kooperacja biznesu z uczelniami.

- Wrocławskie uczelnie mają bardzo duże doświadczenie we współpracy z biznesem. Realizowane są programy stażowe; staramy się również dostosowywać program nauczania do potrzeb przedsiębiorców. To jednak kropla w morzu potrzeb. Dużo jest pracy też po stronie przedsiębiorców – uważa Ewa Kaucz, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA. Jak dodaje, biznes i uczelnie to dwa różne światy. Ktoś musi je łączyć – takie zadanie realizuje m.in. Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej, podkreśla, że kooperacja na linii: firma - uczelnia jest coraz lepsza. - Przygotowujemy i realizujemy wiele projektów. Widzę szansę w naszych przedsiębiorstwach – mówi.

Jak podkreśla Karol Patynowski z JLL, wiele w zakresie współpracy zostało już zrobione, ale zawsze można wykonać więcej. - Jestem dumny ze współpracy uczelni z firmami, ale rynkowi potrzebni są nie tylko absolwenci szkół wyższych, ale też ludzie ze średnim wykształceniem. - Ważna jest zatem także współpraca ze szkołami średnimi – mówi.

ARAW już szykuje odpowiedź na te potrzeby. - Chcemy pokazać potencjał szkół technicznych, szykujemy kampanię promocyjną – zapowiada Ewa Kaucz.

Bartosz Poździk, dyrektor operacyjny Credit Suisse Business Delivery Center Wrocław jest przekonany, że czeka nas napływ emigracyjnej kadry. Emigranci mogą rozwiązać problemy braku rąk do pracy. – W Polsce mieszka już wielu obcokrajowców i będzie ich jeszcze przybywać, warto przyciągać ich do naszego kraju i zachęcać do tego, by w Polsce studiować i pracować – podkreśla.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • puszer 2016-11-23 10:00:37
    nie ma nic złego w 1200 zł netto. problem jest w cenie nabywczej polskiej złotówki... mogę zarabiać 1200 zł jeżeli będę mógł za to kupić 4800 euro ;)
    a tak poważnie to właśnie kończy się jeden z atutów polskiej gospodarki - tania siła robocza. teraz albo firmy zaczną płacić więcej albo zaczną się przenosić na inne rynki. albo zaczną inwestować w nowe technologie co pozwoli zredukować liczbę pracowników... a nie! sory, Morawiecki przecież ma przywieźć milion Ukraińców i Wietnamczyków...
  • werty 2016-11-23 07:08:24
    płaćcie dlaej 1200zł netto, ludzie będą walić drzwiami i oknami do roboty....

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA