PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jak rozwój pracy w systemie "home office" wpływa na projektowanie biur?

  • Autor: Propertydesign.pl, Anna Liszka
  • 07 sie 2014 09:58

Jak rozwój pracy w systemie "home office" wpływa na projektowanie biur?

Ostatnie kilkanaście lat to duże zmiany w projektowaniu przestrzeni biurowej w Polsce. Czy rozwój pracy w systemie "home office" nie stanowi zagrożenia dla tradycyjnego biura i jak wpłynie na projektowanie takich lokali pytamy Marcina Kościucha, architekta i współwłaściciela pracowni Ultra Architects.

REKLAMA

Już od dłuższego czasu słyszymy o narastającej tendencji do rezygnacji z pracy w biurach na rzecz zdalnej pracy w domu. Czy to zjawisko może poważnie zagrozić istnieniu tradycyjnych biur? - Większości z nas trudno jest się zmobilizować do pracy w domu, dlatego rozdzielenie życia prywatnego i zawodowego, jak również zmiana środowiska w ciągu dnia, są i będą nam potrzebne. Biura na pewno nie znikną - przekonuje Marcin Kościuch, architekt pracowni Ultra Architects.

- Prawdopodobnie, przynajmniej w naszym kręgu kulturowym, coraz większy nacisk kładziony będzie na odpowiedzialność - zarówno względem środowiska naturalnego, jak i wobec człowieka: humanistyczne skupienie na odbiorcy i jego potrzebach - przewiduje architekt.

Marcin Kościuch twierdzi, że biura będą przyjazne dla użytkowników, ale - jak zauważa - już teraz odchodzi się od tworzenia przestrzeni "udających" dom czy miejsce odpoczynku i rozrywki. - Tak zaaranżowana przestrzeń się nie sprawdziła. Miejsce pracy musi zachować swój specyficzny charakter, żeby sprzyjać skupieniu, a nie rozpraszać uwagę nadmiarem bodźców wizualnych - zaznacza.

Więcej na www.propertydesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA