PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jak się zmieniło w Polsce myślenie o projektowaniu powierzchni biurowych

  • PropertyDesign.pl
  • 14 sty 2016 09:30

Jak się zmieniło w Polsce myślenie o projektowaniu powierzchni biurowych Tomasz Widawski i Katarzyna Widawska, architekci z Widawscy Studio Architektury

Dobrze zaprojektowana przestrzeń biurowa sprzyja większej efektywności, a jednocześnie zwiększa komfort pracy oraz związek pracownika z firmą. To ogromna wartość dodana, która choć sukcesywnie zwiększa swoją popularność wśród pracodawców, to w większości uważana jest jeszcze za element drugorzędny - twierdzi Katarzyna Widawska z Widawscy Studio Architektury.

REKLAMA

Ostatnia dekada to wysyp ciekawych pod względem designu biur. O tym jak się zmieniło w Polsce myślenie o projektowaniu powierzchni biurowych mówią Katarzyna Widawska i Tomasz Widawski z Widawscy Studio Architektury.

Architekt zauważa, że jednocześnie rośnie świadomość dotycząca wizerunku firmy. - To ten aspekt wydaje się głównym motorem napędzającym chęć spójnego zaprojektowania przestrzeni firmy, a co za tym idzie również przestrzeni pracy. Taka sytuacja jest wykorzystywana przez doświadczonych architektów, którzy maja możliwość zaproponowania odpowiednich rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta i jego pracowników - nadmienia Tomasz Widawski.

Zdaniem Widawskiej, w ostatnich latach indywidualny projekt wnętrza siedziby firmy stał się elementem niezbędnym. Jak zauważa, nie ogranicza się on już tylko do doboru mebli czy kolorystki ścian zawartej w projekcie budowlanym, ale określa każdy nawet najmniejszy detal. - Wnętrze firmy musi być funkcjonalne, ergonomiczne, ale przede wszystkim spójne, nie tylko pod względem wizualnym, ale również w kontekście branży i wizerunku marketingowego - podkreśla architekt.

W opinii architektów, taki kierunek zdecydowanie poprawił jakość dzisiejszych przestrzeni biurowych, a te najlepsze niczym nie odbiegają od najwyższych zachodnich standardów. - Na pochwałę zasługuje również dobry design wspierany przez świadomych producentów i dystrybutorów mebli biurowych. To oni, poprzez wprowadzanie innowacyjnych i ergonomicznych rozwiązań, mają również swój udział w poprawie jakości i komfortu pracy. Organizują również szereg szkoleń dla architektów i projektantów wnętrz, gdzie przedstawiane są najnowsze pomysły, trendy i rozwiązania - zauważają architekci.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA