PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jak wygląda rynek facility management w Polsce?

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 wrz 2017 09:43

Jak wygląda rynek facility management w Polsce? fot. PTWP

Ile kosztuje życie budynku pod okiem profesjonalnego zarządcy. Na czym nie warto oszczędzać? Czego oczekują najemcy? O tym rozmawiali paneliści sesji „Facility management – to już standard. Rachunek zysków i strat.” zorganizowanej podczas Property Forum 2017.

REKLAMA

W czasie sesji praktycy i eksperci w dziedzinie podzielili się wiedzą i doświadczeniami w stworzeniu idealnego modelu zarządzania budynkiem. Zgromadzeni goście mieli okazję dowiedzieć się z pierwszej ręki o przebiegu tego procesu, trudnościach we wdrażaniu różnych rozwiązań, rzeczywistych działaniach i realnych sukcesach w tej dziedzinie.

- Rynek firm facility management szybko się rozwija. To efekt rosnącej liczby inwestycji budowlanych, które wymagają codziennej obsługi technicznej. Każdy z naszych budynków jest obsługiwany przez profesjonalną firmę zarządzającą. O wyborze najlepszego w tej dziedzinie specjalisty myślimy już na etapie zakupu budynku – dyskusję rozpoczęła Magdalena Ruta, asset manager for Polish Portfolio, GLL Real Estate Partners.

Opinię tą potwierdził Tomasz Ruczaj, technical director w firmie Savills, który dodał, że właściwie każda organizacja działająca w kraju i utrzymująca nieruchomości powinna korzystać z usług profesjonalnych firm FM.

- Trendy mówią o tym, że branża rośnie w bardzo szybkim tempie, co obrazuje, jak ważne za kilka lat mogą okazać się tego typu usługi. Przewidujący inwestor powinien korzystać z doradztwa profesjonalnej firmy FM i jej wiedzy dotyczącej znajomości rynku i spodziewanej efektywności ekonomicznej inwestycji.

Segment napędza postępujący w ostatnim czasie rozwój inwestycji na rynku polskim.

- Większość dużych obiektów realizują inwestorzy zagraniczni, którzy kładą duży nacisk na to, aby nieruchomość ponosiła możliwie najniższe koszty już na etapie wykonawstwa, a później eksploatacji. W nowoczesnej gospodarce klasyczna definicja określająca zarządzanie jako działanie mające na celu utrzymanie obiektu w „niepogorszonym stanie” nie ma już racji bytu. Jest to naturalną konsekwencją rozwoju rynku nieruchomości. Pojawiające się i już istniejące fundusze inwestycyjne masowo kupują nieruchomości, a więc właścicielom obiektów powinno zależeć, aby ich wartość rosła – powiedział Daniel Kwiatkowski, wiceprezes zarządu Impel Synergies.

Ponadto, polski rynek nieruchomości w coraz większym zakresie działa w ramach rosnącej konkurencji, która napędza segment i możliwości jakie daje FM.

- Zaczynają się liczyć takie korzyści jak jakość, pewność, szybkość reagowania i co oczywiste - perfekcyjna znajomość techniki i technologii procesów na etapie wykonawstwa i eksploatacji – dodał Grzegorz Nowaczewski, prezes Virtual Power Plant.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA