PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jaka będzie przyszłość sektora BPO/SSC w Polsce i Europie? O tym na EEC 2017

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 kwi 2017 14:04

Jaka będzie przyszłość sektora BPO/SSC w Polsce i Europie? O tym na EEC 2017 Marcin Nowak, dyrektor zarządzający Capgemini Polska

Śląski oddział jest drugim co do wielkości centrum Capgemini w Polsce. O największych atutach regionu rozmawiamy z Marcinem Nowakiem, dyrektorem zarządzającym Capgemini Polska oraz jednym z prelegentów sesji "Przyszłość sektora BPO/SSC w Polsce i Europie", zaplanowanej w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

REKLAMA

O przyszłości sektora BPO/SSC w Polsce i Europie będziemy rozmawiać w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2017 w Katowicach. Zapraszamy na sesję w dniu 11 maja 2017 r., o godz. 11.30-13.00, w której wezmą udział m.in.: Marcin Nowak; Anna Celichowska, dyrektor ds. komercjalizacji, członek zarządu, Virako; Maciej Gołaś, dyrektor, Departament Produktów i Usług Bankowości Transakcyjnej, ING Bank Śląski SA; Ewelina Kałużna, Leasing and Asset Management Director Poland, Skanska Property Poland; Paweł Panczyj, dyrektor zarządzający, ABSL Polska; Robert Tomanek, rektor, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Paweł Tynel, partner, EY.

Katowice to niewątpliwie jeden z beneficjentów masowego napływu inwestorów z sektora BPO/SSC do Polski. Co decyduje o sile stolicy Śląska?

Kiedy w 2006 roku wchodziliśmy na rynek śląski, region spełniał podstawowe wymogi kluczowe dla sektora BPO/ITO: oferował wręcz nieograniczoną dostępność do kadry pracowniczej i dysponował nowoczesnym budynkiem, który mógł przyjąć biznes dużej skali. Decyzję o wejściu do Katowic poprzedziły wnikliwe analizy, które potwierdziły ogromny potencjał zarówno miasta, jak i całego regionu.

Czym jeszcze Śląsk skusił Capgemini?

 Dużą populacją mieszkańców - pięciomilionową aglomeracją, najbardziej zaludnionym regioniem – to przemawia do każdego inwestora. Jeśli weźmiemy pod uwagę kolejny czynnik, czyli edukację i dostępność kadry z wyższym wykształceniem, to statystycznie dane całej Aglomeracji Katowickiej są porównywalne do Krakowa, Wrocławia czy Warszawy. W każdej z tych lokalizacji mówimy o ok. 200 tys. studentów (plus/minus 15-30 proc.) i atrakcyjnej liczbie absolwentów.

Śląsk ma jeszcze jedną wartość dodaną – jest doskonale skomunikowany. Weźmy pod uwagę tylko transport powietrzny: w pobliżu trzy dostępne lotniska w Katowicach, Krakowie i Ostravie – rozwinięta sieć dróg i autostrad łącząca ośrodki aglomeracji pozwala na szybkie przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi oddziałami firmy.

  • Nadine 2017-04-18 16:57:13
    W Poznaniu również ten sektor się rozwija, a wraz z nim rośnie rynek biurowy walterherz.com/pl/a/poznanski-rynek-biurowy-przyspiesza

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA